• خانه
  • اخبار
  • گزارش: مایکروسافت هر 3 سال یک بار به انتشار نسخه های جدید ویندوز بازخواهد گشت

گزارش: مایکروسافت هر 3 سال یک بار به انتشار نسخه های جدید ویندوز بازخواهد گشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش: مایکروسافت هر 3 سال یک بار به انتشار نسخه های جدید ویندوز بازخواهد گشت


رایانه شخصی ویندوز 11.

بزرگنمایی / رایانه شخصی ویندوز 11. (اعتبار: مایکروسافت)

طبق گزارشی از Windows Central، مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی تغییر بزرگ دیگری در نحوه به‌روزرسانی ویندوز است. مایکروسافت قصد دارد به جای به‌روزرسانی یک نسخه از ویندوز در طول سال‌ها، همانطور که با ویندوز 10 انجام داد، به برنامه‌ای بازگردد که در آن نسخه اصلی جدید ویندوز تقریباً هر سه سال یک بار منتشر می‌شود و فرضی «ویندوز 12» را به کار می‌گیرد. آهنگ برای انتشار در پاییز 2024.

در نگاه اول، این امر بسیار شبیه بازگشت به وضعیت قبل از ویندوز 10 به نظر می رسد. ویندوز ویستا از سال 2006 توسط ویندوز 7 از سال 2009، ویندوز 8 از سال 2012 و ویندوز 10 از سال 2015 جایگزین شد. اما گزارش می گوید که مایکروسافت ادامه خواهد داد. برای بهبود نسخه فعلی ویندوز در یک کلیپ ثابت، با ویژگی های جدید برنامه ریزی شده (که به طور داخلی “لحظه ها” نامیده می شود). تقریبا هر ربع یک بار ما قبلاً طعم این را چشیده‌ایم که ویندوز 11 به‌طور پیوسته در طول سال در حال تکامل است، نه اینکه همه تغییرات بزرگ را برای به‌روزرسانی آینده 22H2 ویندوز 11 ذخیره کند.

هنگامی که ویندوز 11 در اکتبر 2021 منتشر شد، مایکروسافت اعلام کرد که هر دو ویندوز 11 و ویندوز 10 هر سال یک بار در نیمه دوم سال “به روز رسانی های ویژه” را دریافت می کنند. این قبلاً تغییری نسبت به ویندوز 10 بود که هر سال دو مورد از این به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کرد. اما Windows Central گزارش می دهد که به روز رسانی ویژگی های 2023 ویندوز 11 اکنون “حذف شده است” و این نشان می دهد که مدل بزرگ به روز رسانی سالانه ممکن است برای همیشه از بین برود.

خواندن 5 پاراگراف باقی مانده | نظرات