منو سایت

  • خانه
  • گزارش درآمد Google Play برای اولین بار در تاریخ منتشر می شود

گزارش درآمد Google Play برای اولین بار در تاریخ منتشر می شود

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

اخیراً گزارشی از نتایج مالی Google App Store با نام Google Play برای اولین بار منتشر شد. این حرکت در راستای پرونده جدید ضدتراست علیه غول فناوری اطلاعات گوگل است. گوگل در حال حاضر بخشی از Alphabet Holding است. تعدادی از ایالت های آمریکا اخیراً علیه گوگل شکایت ضد تراست ارائه کرده اند. این شکایت ادعا می کند که سیاست های شرکت در مورد پلتفرم Google Play است. ظاهراً توسعه دهندگان برنامه های مختلف Android از رویکرد گوگل در استفاده از ابزارهای پرداخت خود ناراضی هستند. در واقع ، در مقابل فروش اشتراک یا محتوای کاربر ، توسعه دهندگان باید حداکثر 30 درصد از مبلغ فروش را در قالب کارمزد به حساب Google پرداخت کنند.

طبق اسناد بررسی شده در طول فرآیند ضد تراست ، تنها در سال 2019 ، فروشگاه برنامه Google Play 11.2 میلیارد دلار درآمد داشته است. در عین حال ، سود ناخالص آن 8.5 میلیارد دلار و سود عملیاتی آن تقریباً 7 میلیارد دلار است. حاشیه سود عملیاتی پلتفرم Google Play نیز در پایان سال 2019 از 62٪ فراتر رفت. در واقع ، باید توجه داشت که این درآمدها از فروش برنامه های تلفن همراه ، خریدهای درون برنامه ای و تبلیغات در بستر Google Play حاصل می شود.

این غول جستجو با پرونده های حقوقی در Google Play Store چندین پرونده قضایی دارد

بر اساس گزارش های قبلی ، گوگل با دعوایی به ارزش 920 میلیون پوند (1.3 میلیارد دلار) در انگلستان روبرو است. این غول جستجو در این پرونده متهم به اعمال قیمت های بیش از حد و غیرقانونی در فروشگاه Google Play است. این شکایت در دادگاه تجدیدنظر انگلستان مطرح شد و ادعا شد که گوگل تلاش می کند محیط رقابتی در فروشگاه Play را تضعیف کند. علاوه بر این ، غول فناوری متهم به دریافت هزینه غیرقانونی 30 درصد از خریدهای داخل فروشگاه است.

این شکایت همچنین ادعا می کند که Google Play Store را با سایر محصولات و خدمات ادغام می کند ، که برای نصب آنها باید برنامه های پیش فرض این شرکت به طور پیش فرض نصب و روی دسکتاپ نمایش داده شود. این باعث می شود سایر برنامه های کاربردی در دستگاه های Android از محیط رقابتی محروم شوند. زیرا اکثر کاربران برای خرید برنامه های مورد نظر خود به فروشگاه Google مراجعه می کنند. طرفداران پرونده وی در تلاش هستند تا متن واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

سخنگوی گوگل در بیانیه ای اعلام کرد که این پرونده “مزایا و گزینه های ارائه شده توسط Android و Google Play و بازار رقابتی که در آن فعالیت می کنیم را نادیده می گیرد.” به گفته گوگل ، کاربران و توسعه دهندگان نیز می توانند از فروشگاه های برنامه رقیب استفاده کنند. کاربران می توانند برنامه ها را از فروشگاه های مختلف بارگیری کرده یا App Store کاملاً متفاوتی را بر روی ابزارهای خود نصب کنند. پدیده ای که به آنها اجازه می دهد استفاده از Google Play را به طور کامل کنار بگذارند.

در اوایل سال جاری ، یک شکایت مشابه علیه اپل در انگلستان تشکیل شد. این دادخواست 1.5 تا 1.5 میلیارد (2.1 میلیارد دلار) غرامت از اپل می خواهد.

اولین گزارش درآمد Google Play برای اولین بار در تاریخ منتشر شد و برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.