• خانه
  • اخبار
  • گرگ ها به عنوان یک جمعیت جهانی از عصر یخبندان جان سالم به در بردند

گرگ ها به عنوان یک جمعیت جهانی از عصر یخبندان جان سالم به در بردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گرگ ها به عنوان یک جمعیت جهانی از عصر یخبندان جان سالم به در بردند


تصویر یک گرگ مجرد.

بزرگنمایی / گرگ خاکستری شرقی مخلوطی از منشاء سیبری و DNA کایوت است. (اعتبار: مایکل کامینگز)

بهترین دوست انسان اولین حیوانی بود که انسان ها اهلی کردند. اما هیچ لحظه روشنی قبل و بعد از آن وجود نداشت، زمانی که سگ ها به طور ناگهانی به جمعیت جداگانه گرگ تبدیل شدند. در حالی که برخی از اسکلت های باستانی ظاهراً سگ هستند، اسکلت های مبهم بسیاری از قبل از آن وجود دارد. می توان با کمک ژنوم سگ های مدرن و باستانی ایده ای از آنچه اتفاق افتاد به دست آورد. اما این تجزیه و تحلیل تا حد زیادی به این بستگی دارد که جمعیت گرگ هایی که سگ ها از آنها گرفته شده اند چگونه هستند.

اکنون محققان تصویر بسیار واضح تری از 100000 سال اخیر تکامل گرگ ایجاد کرده اند. تصویری که آن ترسیم می‌کند جمعیتی است که علیرغم پراکنده شدن در قاره‌های قطب شمال، منسجم باقی می‌ماند، با جمعیتی که به‌طور پراکنده از یک هسته مرکزی در سیبری تجدید می‌شود. به نظر می رسد بسیاری از نژادهای سگ از جمعیتی از گرگ های آسیای شرقی مشتق شده باشند. اما به نظر می رسد دیگران نیز کمک های قابل توجهی از جمعیتی در خاورمیانه دریافت کرده اند، اما مشخص نیست که این جمعیت گرگ بوده یا سگ.

گرگ ها در شمال

توانایی تعیین توالی DNA باستانی برای این کار جدید ضروری بود، که شامل به دست آوردن DNA از 66 اسکلت گرگ بود که روی هم حدود 100000 سال از تکامل، از جمله بیشتر آخرین عصر یخبندان را شامل می شود. گرگ‌ها در نیمکره شمالی یافت می‌شوند و اسکلت‌های مورد استفاده در اینجا به قطب شمال نزدیک‌تر هستند (احتمالاً تا حدی به این دلیل که DNA در آب و هوای سردتر زنده می‌ماند). اما آنها گسترده هستند و نماینده اروپا، آسیا و آمریکای شمالی هستند. محققان همچنین پنج ژنوم از گرگ‌های باستانی را که دیگران آن‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده‌اند، همراه با برخی از ژنوم‌های گرگ‌های امروزی شامل شدند.

10 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات