• خانه
  • اخبار
  • گروه تهدید طرفدار روسیه Killnet با حملات DDoS به لیتوانی حمله می کند

گروه تهدید طرفدار روسیه Killnet با حملات DDoS به لیتوانی حمله می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گروه تهدید طرفدار روسیه Killnet با حملات DDoS به لیتوانی حمله می کند


برای مردی که در حال غرق شدن است انگار واحدها و صفرها در آب شناور هستند.

بزرگنمایی / غرق شدن در دریای داده. (اعتبار: گتی ایماژ)

سرویس‌های اینترنتی در لیتوانی روز دوشنبه در معرض حملات «شدید» توزیع‌شده انکار سرویس قرار گرفتند، زیرا گروه تهدید طرفدار روسیه Killnet اعتبار را به دست گرفت. کیل نت گفت که حملات او انتقام ممنوعیت اخیر لیتوانی برای محموله های تحریم شده توسط اتحادیه اروپا به منطقه کالینینگراد روسیه بود.

دولت لیتوانی گفته است که سیل ترافیک مخرب بخش‌هایی از شبکه امن ملی انتقال داده را نقض کرده است، شبکه ای که می‌گوید «یکی از مؤلفه‌های حیاتی استراتژی لیتوانی برای تضمین امنیت ملی در فضای سایبری است» و «به گونه‌ای طراحی شده است که در زمان‌های مختلف کار کند. بحران یا جنگ برای تضمین تداوم کار نهادهای حیاتی. مرکز اصلی مخابرات دولتی کشور، سایت‌های آسیب‌دیده را در زمان واقعی شناسایی کرد و در حین کار با ارائه‌دهندگان خدمات وب بین‌المللی، کاهش DDoS را در اختیار آنها قرار داد.

یوناس اسکاردینسکاس، سرپرست مرکز ملی امنیت سایبری لیتوانی در بیانیه‌ای گفت: «به احتمال زیاد حملات مشابه یا حتی شدیدتر در روزهای آینده، به‌ویژه علیه بخش‌های ارتباطات، انرژی و مالی ادامه خواهد یافت». در این بیانیه در مورد آسیب به وب سایت ها، باج افزارها و سایر حملات مخرب در روزهای آینده هشدار داده شده است.

7 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات