منو سایت

  • خانه
  • کیت آزمایش آنتی بادی کرونا افراد آلوده به این بیماری را در عرض 30 دقیقه تشخیص می دهد

کیت آزمایش آنتی بادی کرونا افراد آلوده به این بیماری را در عرض 30 دقیقه تشخیص می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

وقتی فردی به بیماری کووید 19 مبتلا می شود ؛ بدن او برای مبارزه با عفونت آنتی بادی می سازد. واکسن ها به همین منظور عمل می کنند. این پدیده به این معنی است که تزریق واکسن باعث تولید آنتی بادی های بیماری در بدن انسان می شود. حتی اگر او هرگز کووید 19 نداشته است ، اما اکنون این س arال مطرح می شود که چگونه بفهمیم در بدن ما آنتی بادی هایی علیه کرونا وجود دارد؟

پاسخ به این س usuallyال معمولاً نیاز به آزمایش با استفاده از تکنیکی به نام ایمونوکروماتوگرافی دارد. این آزمایش وجود یا عدم وجود آنتی بادی در بدن انسان را تعیین می کند. با این حال ، این روش بهترین و دقیق ترین تکنیکی نیست که بتوان از آن استفاده کرد و احتمالاً چند روز یا حتی یک هفته طول می کشد تا نتیجه آن اعلام شود.

یک محقق به نام یوشیهیرو ایتو از موسسه RIKEN CEMS در تلاش است تا این مشکل را حل کند. تیم تحقیقاتی به رهبری وی توانست کیت آزمایش فوری جدیدی را برای آزمایش آنتی بادی کووید 19 تولید کند.این کیت قادر خواهد بود در کمتر از 30 دقیقه نتیجه آزمایش را تعیین کند. در واقع این فناوری سال ها پیش توسط آقای ایتو توسعه یافته است. این فناوری می تواند حرکت ترکیبات آلی را که به ارزیابی سابقه عفونت ایمنی کمک می کند ، متوقف کند.

این فناوری طی سالها پیشرفت چشمگیری داشته است و اکنون بیش از 40 آلرژن مختلف را تحت پوشش قرار می دهد. چندین پروتئین کلیدی کووید 19 نیز پشتیبانی می شوند.این فناوری به گونه ای کار می کند که ریزتراشه با موادی که به نور واکنش نشان می دهند پوشانده شده است.

برای آزمایش ، یک نمونه مایع حاوی پروتئین مورد نظر روی ریزتراشه ریخته می شود. سپس کیت در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرد و حرکت پروتئین متوقف می شود. سپس از دوربین CCD برای اندازه گیری میزان نور ساطع شده استفاده می شود. این فرایند زمانی اتفاق می افتد که آنتی بادی های سرم خون به پروتئین های ویروسی متصل می شوند و سیستم قادر است تعداد آنتی بادی های موجود در سرم را تعیین کند.

به گفته آقای ایتو ، “تجزیه و تحلیل کمی و استاندارد آنتی بادی معمولاً نیاز به گرفتن نیم میلی لیتر خون از یک بازو دارد و این به نظر می رسد چشمگیر است.” سیستم پیشنهادی ما فقط به یک قطره خون از نوک انگشتان شما نیاز دارد. همچنین حساسیت این سیستم 500 برابر بیشتر از ایمونوکروماتوگرافی معمولی است. این پدیده به این معنی است که تشخیص بیماری حتی با تعداد بسیار محدودی از آنتی بادی ها امکان پذیر خواهد بود.

کیت تست آنتی بادی Crown تشخیص می دهد که افراد در عرض 30 دقیقه بیمار می شوند. این اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.