منو سایت

  • خانه
  • کپی و چسباندن متن بین پلتفرم های اندروید و ویندوز امکان پذیر بود

کپی و چسباندن متن بین پلتفرم های اندروید و ویندوز امکان پذیر بود

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

افرادی که از صفحه کلید Microsoft SwiftKey در سیستم عامل اندروید استفاده می کنند. آنها اکنون می توانند بسیار خوشحال باشند. زیرا این کیبورد از قابلیت کپی و پیست بین پلتفرم های اندروید و ویندوز پشتیبانی می کند. بدون شک دسترسی به چنین قابلیتی بسیار مفید خواهد بود.

برنامه SwiftKey به نسخه 7.9.0.5 به روز شده است و قابلیت کپی و چسباندن متن بین تلفن هوشمند اندرویدی و رایانه ویندوزی یکی از ویژگی های کلیدی جدید است. فرآیند کپی و چسباندن را می توان در هر دو جهت انجام داد. بنابراین کاربران قادر خواهند بود متون را از سیستم عامل اندروید به رایانه شخصی یا از رایانه به اندروید منتقل کنند.

برای استفاده از این قابلیت در سیستم عامل ویندوز، کاربران باید ویندوز 10 (به روز رسانی اکتبر 2018 به بعد) یا ویندوز 11 را روی رایانه خود نصب کنند. البته لازم است آخرین نسخه اپلیکیشن SwiftKey را روی تبلت یا گوشی اندرویدی نیز نصب کنید.

این ویژگی به طور پیش فرض فعال نیست. بنابراین کاربران برای فعال سازی آن باید به قسمت تنظیمات صفحه کلید SwiftKey در دستگاه اندرویدی خود رفته و سپس گزینه «Rich Typing» و سپس «Clipboard» را لمس کنند. در نهایت با زدن «Sync clipboard history» این ویژگی فعال می شود. همچنین در رایانه شخصی، به Settings > System > Clipboard رفته و پس از کلیک بر روی دکمه “Clipboard History”، گزینه “Sync your devices” را فعال کنید.

پس از اعمال تنظیمات فوق، کاربران می توانند متن ها را به صورت یکپارچه از یک گوشی اندرویدی در رایانه ویندوزی خود کپی و جایگذاری کنند. قابلیتی که بدون شک دسترسی به آن عالی به نظر می رسد.

کپی و چسباندن متن بین پلتفرم های اندروید و ویندوز برای اولین بار امکان حضور در اخبار فناوری و موبایل را فراهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.