• خانه
  • اخبار
  • کوچکترین Raspberry Pi نسخه جدیدی با Wi-Fi داخلی دریافت می کند

کوچکترین Raspberry Pi نسخه جدیدی با Wi-Fi داخلی دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کوچکترین Raspberry Pi نسخه جدیدی با Wi-Fi داخلی دریافت می کند


Raspberry Pi Pico W Wi-Fi را به برد Pico 4 دلاری با 2 دلار اضافی اضافه می کند.

بزرگنمایی / Raspberry Pi Pico W Wi-Fi را به برد Pico 4 دلاری با 2 دلار اضافی اضافه می کند. (اعتبار: بنیاد رزبری پای)

سری Raspberry Pi Zero کوچکترین نسخه از کامپیوترهای تک برد محبوب است که اکثر مردم با آن آشنا هستند، اما یک Pi وجود دارد که حتی کوچکتر است: Raspberry Pico. میکروکنترلر RP2040 Pico که در ژانویه 2021 تنها با قیمت 4 دلار راه اندازی شد، شامل یک جفت هسته پردازنده 133 مگاهرتزی Arm Cortex-M0+ و 264 کیلوبایت (نه مگابایت) حافظه است. مشخصات پایین و قیمت پایین آن را برای دستگاه های تک منظوره ای که به قدرت پردازش زیادی نیاز ندارند، به جای اجرای نرم افزارهای همه منظوره مانند بردهای بزرگتر Pi مناسب می کند.

برای کمک به شرکت هایی که به دنبال استفاده از Pico به عنوان پایه دستگاه های هوشمند متصل به اینترنت هستند، بنیاد Raspberry Pi امروز چندین نوع جدید Pico را معرفی می کند. قابل توجه ترین، Raspberry Pi Pico W، اتصال Wi-Fi داخلی را به برد اضافه می کند در حالی که قیمت را از 4 دلار به 6 دلار افزایش می دهد.

بن آپتون، بنیانگذار Raspberry Pi می نویسد که تراشه Wi-Fi Infineon CYW43439 که برای Pi Pico استفاده می شود، فقط از پروتکل قدیمی 802.11n (یا Wi-Fi 4) برای فرکانس 2.4 گیگاهرتز استفاده می کند. این چیپست همچنین مانند اکثر محصولات بی سیم Pi دیگر دارای پشتیبانی داخلی بلوتوث است، اما پشتیبانی بلوتوث در حال حاضر غیرفعال است. افزودن بلوتوث به دستگاه‌ها معمولاً به سطح دیگری از گواهی FCC در ایالات متحده نیاز دارد و سایر مناطق قوانین خاص خود را دارند که ممکن است این حذف را توضیح دهد. آپتون می گوید پشتیبانی بلوتوث ممکن است «در آینده» فعال شود.

خواندن 1 پاراگراف باقی مانده | نظرات