• خانه
  • اخبار
  • کووید طولانی مدت 20 تا 50٪ احتمال کمتری بعد از omicron نسبت به دلتا در افراد واکسینه شده دارد

کووید طولانی مدت 20 تا 50٪ احتمال کمتری بعد از omicron نسبت به دلتا در افراد واکسینه شده دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کووید طولانی مدت 20 تا 50٪ احتمال کمتری بعد از omicron نسبت به دلتا در افراد واکسینه شده دارد


یک بیمار مبتلا به کووید در حالی که در خانه خود در مریلند در روز جمعه، 27 می 2022، انفوزیون فیزیولوژیکی دریافت می‌کند، با دخترش روی ویلچر نشسته است.

بزرگنمایی / بیمار مبتلا به کووید طولانی با دخترش روی ویلچر خود می نشیند در حالی که در خانه خود در مریلند در روز جمعه، 27 مه 2022 نمک نمک دریافت می کند (اعتبار: گتی | واشنگتن پست)

در میان بزرگسالانی که علیه کووید-19 واکسینه شده بودند، شانس ابتلا به کووید درازمدت در برابر موج اومیکرون حدود 20 تا 50 درصد کمتر از دوره دلتا بود، با تنوع بر اساس سن و زمان پس از واکسیناسیون.

این یافته از یک مطالعه مورد-شاهدی مشاهده‌ای بدست می‌آید که این هفته در The Lancet توسط محققان کالج کینگز لندن منتشر شد. این مطالعه نشان داد که حدود 4.5 درصد از موارد موفقیت آمیز Omicron منجر به کووید طولانی مدت شده است، در حالی که 10.8 درصد از موارد پیشرفت دلتا منجر به طولانی مدت COVID.

در حالی که ممکن است این خبر برای کسانی که از یک عفونت جدید omcron مراقبت می کنند کمی اطمینان بخش به نظر برسد، اما به طور کلی برای سلامت عمومی یک آرامش سرد است، زیرا نوع ویروس کرونا ویروس Omicron بسیار بیشتر از دلتا قابل انتقال است.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات