• خانه
  • اخبار
  • کووید خطر ابتلا به زوال عقل، اختلالات شناختی و کاهش را در بازماندگان مسن افزایش می دهد

کووید خطر ابتلا به زوال عقل، اختلالات شناختی و کاهش را در بازماندگان مسن افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کووید خطر ابتلا به زوال عقل، اختلالات شناختی و کاهش را در بازماندگان مسن افزایش می دهد


متخصصان مراقبت های بهداشتی روز دوشنبه، 31 ژانویه 2022، در بیمارستان هارتفورد در هارتفورد، کانکتیکات، یک بیمار مبتلا به کووید-19 را مداوا می کنند. عکاس: شام آلیسون / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ.

بزرگنمایی / متخصصان مراقبت های بهداشتی روز دوشنبه، 31 ژانویه 2022، در بیمارستان هارتفورد در هارتفورد، کانکتیکات، یک بیمار مبتلا به کووید-19 را مداوا می کنند. عکاس: شام آلیسون / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ. (اعتبار: گتی | بلومبرگ)

بر اساس مطالعه‌ای که این هفته در JAMA Neurology انجام شد، افراد بالای 60 سال که از COVID-19 جان سالم به در می‌برند، بیشتر در معرض خطر زوال عقل، اختلال شناختی خفیف و زوال شناختی هستند – به خصوص اگر مبتلا به کووید-19 شدید بوده باشند.

این مطالعه بیش از 1400 بازمانده مسن‌تر از کووید را در ووهان چین دنبال کرد که جزو اولین افرادی در جهان بودند که به دلیل COVID-19 در بیمارستان بستری شدند. این بیماران بین 10 فوریه تا 10 آوریل 2020 از سه بیمارستان تعیین شده برای COVID-19 در ووهان مرخص شدند. محققان سلامت عصبی آنها را به مدت یک سال پس از آن تحت نظر داشتند.

تجربیات آنها در سال جاری برای بقیه جهان نویدبخش نیست. نویسندگان این مطالعه به رهبری یانگ جیانگ وانگ، متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه پزشکی نظامی سوم، دریافتند که زوال شناختی طولانی مدت پس از ابتلا به ویروس کرونای همه گیر SARS-CoV-2 شایع است. به این ترتیب، سیستم‌های بهداشتی در سراسر جهان باید خود را برای افزایش قابل توجهی در تعداد افرادی که نیاز به مراقبت از زوال عقل دارند، آماده کنند.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات