• خانه
  • اخبار
  • کوالکام با تراشه 4 نانومتری «W5+ Gen1» به بازار ساعت‌های هوشمند بازگشته است

کوالکام با تراشه 4 نانومتری «W5+ Gen1» به بازار ساعت‌های هوشمند بازگشته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کوالکام با تراشه 4 نانومتری «W5+ Gen1» به بازار ساعت‌های هوشمند بازگشته است


کوالکام با تراشه 4 نانومتری «W5+ Gen1» به بازار ساعت‌های هوشمند بازگشته است

بزرگنمایی (اعتبار: کوالکام)

به‌روزرسانی طولانی‌مدت انتظار کوالکام برای سری SoC برای ساعت‌های هوشمند رسمی شد. این تراشه‌ها معمولاً «Snapdragon Wear» نامیده می‌شوند، اما به نظر می‌رسد که این برند مرده است، بنابراین زمان آن فرا رسیده است که «Qualcomm Snapdragon W5+ Gen1» و «Snapdragon W5 Gen1» را ملاقات کنیم. کوالکام قول می‌دهد که تراشه‌ها «پیشرفته‌ترین جهش تا کنون» شرکت را ارائه می‌کنند، که برای شرکتی که قبلاً شش سال بین عرضه‌های اصلی تراشه‌های ساعت هوشمند فاصله داشته، چیز زیادی نمی‌گوید.

اگرچه W5+ به‌روزرسانی بزرگی به نظر می‌رسد. در مقایسه با Wear 4100 2020، کوالکام وعده «CPU 2X، GPU، دوربین، حافظه و عملکرد ویدیو/صوتی»، «50 درصد عمر باتری بیشتر»، ارائه «روز استفاده» و تراشه «30 درصد کوچکتر» را برای طراحی‌های زیباتر می‌دهد.

برخلاف Wear 4100 در زمان عرضه، W5 بر اساس پیشرفته ترین فرآیند تولید 4 نانومتری ساخته شده است. کوالکام این تراشه را به چهار پردازنده ARM Cortex A53 با فرکانس 1.7 گیگاهرتز و پردازنده گرافیکی Adreno A702 مجهز کرده است. نسخه پلاس شامل یک SOC دوم 22 نانومتری مبتنی بر Cortex M55 برای فرآیندهای پس‌زمینه زمانی که صفحه نمایش خاموش است، مانند به روز نگه داشتن صفحه ساعت، ماندن در بالای اعلان‌ها و ردیابی آمار تناسب اندام است. کوالکام وعده داده است که جزایر کم مصرف برای Wi-Fi، GPS و صدا وجود داشته باشد تا بتوان از این عملکردها بدون روشن کردن کل تراشه استفاده کرد. SoC از مودم LTE، Wi-Fi 802.11n (معروف به Wi-Fi 4) و بلوتوث 5.3 پشتیبانی می کند.

2 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات