• خانه
  • اخبار
  • کشیش های اینکا قربانیان را متهم به مواد مخدر کردند

کشیش های اینکا قربانیان را متهم به مواد مخدر کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کشیش های اینکا قربانیان را متهم به مواد مخدر کردند


کشیش های اینکا قربانیان را متهم به مواد مخدر کردند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: از Nilsf – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23446041)

تجزیه و تحلیل سم شناسی اخیر بقایای 500 ساله دو کودک خردسال که در مراسمی در بالای آتشفشان آمپاتو در جنوب پرو قربانی شدند، نشان داد که مو و ناخن کودکان حاوی آثاری از کوکائین و همچنین دو ماده شیمیایی گیاه گلدار است. یک عنصر کلیدی در نوشیدنی روانگردان آیاهواسکا.

این ترکیبات هارمین و هارمالین بخشی از گروهی از داروهای ضد افسردگی به نام MAOIs (مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز) هستند. تنها مکان ممکنی که اینکاها توانستند این ترکیبات را پیدا کنند تاک گلدار است که در علم مدرن به آن معروف است Banisteriopsis caapi– و برای مردم محلی کچوا به عنوان “لیانای مردگان”. لیانا یکی از دو ماده اصلی نوشیدنی آیینی به نام ayahuasca است که می‌تواند باعث توهم یا تغییر حالات ذهنی شود.

اما در این تجزیه و تحلیل هیچ اثری از ترکیب DMT (N, N-dimethyltryptamine) که آیاهواسکا را به یک توهم زا قدرتمند تبدیل می کند، پیدا نکرد. این ترکیب از دیگر ماده اصلی موجود در ayahuasca، درختچه ای به نام چاکرانا (که اتفاقاً یکی از بستگان گیاهی است که به ما قهوه می دهد) می آید.

17 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات