• خانه
  • اخبار
  • کریگ رایت، خالق معروف بیت کوین، از سود 1 پوندی در دادخواست افترا در بریتانیا ناراضی است.

کریگ رایت، خالق معروف بیت کوین، از سود 1 پوندی در دادخواست افترا در بریتانیا ناراضی است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کریگ رایت، خالق معروف بیت کوین، از سود 1 پوندی در دادخواست افترا در بریتانیا ناراضی است.


مخترع خودخوانده بیت کوین، کریگ رایت، مرکز، به همراه وکیلش آندرس ریورو، در سمت راست، در وست پالم بیچ، فلوریدا، در روز جمعه، 28 ژوئن 2019، وارد دادگاه فدرال می شوند.

بزرگنمایی / مخترع خودخوانده بیت کوین، کریگ رایت، مرکز، به همراه وکیلش آندرس ریورو، سمت راست، در وست پالم بیچ، فلوریدا، در روز جمعه، 28 ژوئن 2019 به دادگاه فدرال می‌آیند (اعتبار: بلومبرگ / مشارکت‌کننده | بلومبرگ)

در سال 2016، زمانی که کریگ رایت قول داد که «اثبات انحصاری» مبنی بر اینکه ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است ارائه کند، با شک و تردید زیادی مواجه شد. وقتی رایت شواهدی را جعل کرد، برخی تردیدهای خود را داشتند، و بسیاری از اینکه او نتوانست شواهد ادعایی را که وعده داده بود ارائه کند، تعجب نکردند. در عوض، او به خاطر نداشتن «شجاعت» برای به اشتراک گذاشتن شواهد واقعی عذرخواهی کرد. سپس، در سال 2018، او مرتکب شهادت دروغ شد و این تصورات عمومی را تقویت کرد که ممکن است یک کلاهبردار باشد.

در سال 2019، رایت با تهدید به شکایت از منتقدان به دلیل افترا، شروع به حمله به آنها کرد. در میان پر سر و صداترین شکاکان رایت، پیتر مک کورمک، متخصص بیت کوین است که اولین هدف دعوای رایت شد. در سال 2019، رایت از مک کورمک به دلیل توهین به خاطر توئیت هایی مانند «کریگ رایت یک دروغگوی لعنتی و یک کلاهبردار است، شکایت کرد. و او یک احمق است. او ساتوشی نیست.» رایت انتظار داشت که یک شکایت توهین آمیز موفق علیه مک کورمک در نهایت ثابت کند که او بیت کوین را تاسیس کرده است.

حکمی در این هفته توسط دادگاه عالی بریتانیا صادر شد که در آن قاضی مارتین چمبرلین نوشت که “هویت ساتوشی در میان موضوعات مورد تصمیم گیری نیست”. دعوای افترا در نهایت یک پیروزی برای رایت بود. او به دلیل “آسیب جدی” وارد شده توسط مک کورمک به شهرت خود خسارت دریافت کرد. اما همچنین ثابت کرد که یک بار دیگر رایت شواهدی در نبرد عمومی خود برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان خالق بیت کوین ارائه نکرده است.

خواندن 13 پاراگراف باقی مانده | نظرات