• خانه
  • اخبار
  • کره شمالی واکسینه نشده شیوع بیماری Omicron را گزارش می دهد که نگرانی از گزینه های جدید را افزایش می دهد

کره شمالی واکسینه نشده شیوع بیماری Omicron را گزارش می دهد که نگرانی از گزینه های جدید را افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کره شمالی واکسینه نشده شیوع بیماری Omicron را گزارش می دهد که نگرانی از گزینه های جدید را افزایش می دهد


مردم در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی هستند که فایلی را با تصویر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در حین رژه نظامی در ایستگاه سئول در 4 می 2022 در سئول، کره جنوبی نشان می دهد.

بزرگنمایی / مردم در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی هستند که فایلی را با تصویر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در حین رژه نظامی در ایستگاه سئول در 4 می 2022 در سئول، کره جنوبی نشان می دهد. (اعتبار: گتی | چونگ سونگ جون)

کره شمالی روز پنجشنبه پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در پایتخت این کشور، پیونگ یانگ، محاصره سراسری را اعمال کرد. این گزارش اولین بار در طول همه گیری همه گیر است که این کشور مخفی و مستبد موارد ابتلا به ویروس کرونا را در داخل مرزهای خود شناسایی می کند، اگرچه کارشناسان خارجی ادعاهای قبلی این کشور مبنی بر صفر آلودگی را زیر سوال برده اند.

به رسمیت شناختن پرونده Omicron در پیونگ یانگ این سؤال را ایجاد می کند که آیا پذیرش نشانه ای از بدتر شدن سلامت عمومی و / یا سیگنالی است که کشور آماده پذیرش کمک های همه گیر از جمله واکسن است.

تاکنون، دولت کره شمالی پیشنهادهایی را برای تهیه واکسن علیه کووید-19 از تلاش جهانی سازمان ملل برای واکسیناسیون COVAX و واکسن های ساخت چین رد کرده است. کره شمالی یکی از معدود کشورهایی است که به طور عمومی واکسینه نشده است و تخمین زده می شود که 26 میلیون نفر از مردم آن عمدتاً واکسینه نشده اند.

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات