• خانه
  • اخبار
  • کره شمالی می‌گوید «چیزهای بیگانه» با باد باعث شیوع گسترده کووید شد

کره شمالی می‌گوید «چیزهای بیگانه» با باد باعث شیوع گسترده کووید شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کره شمالی می‌گوید «چیزهای بیگانه» با باد باعث شیوع گسترده کووید شد


بالون های اعلامیه ضد کره شمالی توسط فراریان کره شمالی که اکنون در کره جنوبی زندگی می کنند در 16 فوریه 2013 در پاجو، کره جنوبی منتشر می شوند.

بزرگنمایی / بالون های اعلامیه ضد کره شمالی توسط فراریان کره شمالی که اکنون در کره جنوبی زندگی می کنند در 16 فوریه 2013 در پاجو، کره جنوبی منتشر می شوند. (اعتبار: گتی | چونگ سونگ جون)

کره شمالی پس از یک بررسی دقیق و دقیق، مشخص کرده است که چه چیزی باعث شیوع انفجاری کووید-19 شده است که از اواخر آوریل منجر به بیش از 4.7 میلیون “مورد تب” در داخل مرزهای این کشور شده است. مقصر: “مواد بیگانه” از جنوب به کشور منفجر شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی KCNA، شیوع این بیماری در کره شمالی در اوایل آوریل زمانی آغاز شد که یک سرباز 18 ساله و یک کودک پنج ساله مهدکودک با “چیزهای بیگانه در یک تپه” در تماس گرفتند. منطقه ایفوری در شهرستان کومگانگ که در گوشه جنوب شرقی کشور در نزدیکی مرز قرار دارد. این دو بعداً برای کروناویروس جدید مثبت شدند و تجزیه و تحلیل‌های اپیدمیولوژیک مشخص کرد که این موارد صرفاً در پس شیوع سراسری هستند. هر دو عفونت با شیوع بیشتر در کومگانگ و از آنجا به بقیه کره شمالی مرتبط هستند.

در این گزارش آمده است: «همچنین مشخص شد که موارد تب گزارش شده در تمام ولسوالی ها و واحدهای کشور به جز ولسوالی ایفوری تا اواسط ماه آوریل به دلیل سایر بیماری ها بوده است.» در این گزارش هیچ اطلاعاتی در این مورد ذکر نشده است. مسئولان به این نتیجه رسیدند.

4 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات