• خانه
  • اخبار
  • کد جمع آوری داده ها در برنامه های تلفن همراه، داده های کاربر را به “گوگل روسی” ارسال می کند.

کد جمع آوری داده ها در برنامه های تلفن همراه، داده های کاربر را به “گوگل روسی” ارسال می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کد جمع آوری داده ها در برنامه های تلفن همراه، داده های کاربر را به "گوگل روسی" ارسال می کند.


این عکس که در 12 اکتبر 2021 در مسکو گرفته شده است، لوگوی موتور جستجوی اینترنتی روسی Yandex را بر روی صفحه نمایش لپ تاپ نشان می دهد.  (عکس از Kiril Kudryavtsev / AFP) (عکس از Kiril Kudryavtsev / AFP via Getty Images)

بزرگنمایی / این عکس که در 12 اکتبر 2021 در مسکو گرفته شده است، لوگوی موتور جستجوی اینترنتی روسی Yandex را بر روی صفحه نمایش لپ تاپ نشان می دهد. (عکس از Kiril Kudryavtsev / AFP) (عکس از Kiril Kudryavtsev / AFP از طریق Getty Images) (اعتبار: Kiril Kudryavtsev | Getty Images)

بزرگترین شرکت اینترنتی روسیه کدی را در برنامه های کاربردی موجود در دستگاه های تلفن همراه تعبیه کرده است که امکان ارسال اطلاعات در مورد میلیون ها کاربر را به سرورهای واقع در کشورش فراهم می کند.

این افشاگری به نرم افزار ایجاد شده توسط Yandex اشاره دارد که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه هایی را برای دستگاه های دارای iOS اپل و اندروید گوگل ایجاد کنند، سیستم هایی که اکثر گوشی های هوشمند جهان را اجرا می کنند.

Yandex داده های کاربر جمع آوری شده از دستگاه های تلفن همراه را قبل از ارسال اطلاعات به سرورهای روسیه جمع آوری می کند. محققان ابراز نگرانی کرده‌اند که کرملین می‌تواند به همان “فراداده” دسترسی داشته باشد و از طریق تلفن همراه افراد را ردیابی کند.

25 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات