• خانه
  • اخبار
  • کدام یک برای خاک بدتر است – دروگرها یا دایناسورها؟

کدام یک برای خاک بدتر است – دروگرها یا دایناسورها؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کدام یک برای خاک بدتر است - دروگرها یا دایناسورها؟


تصویر یک سوروپود در محیطی سرسبز.

بزرگنمایی / این واقعیت که این شخص در حال زیر پا گذاشتن است ممکن است به این معنی باشد که بعد از آن همه چیز برای پیشرفت در آنجا مشکل خواهد داشت. (اعتبار: راجر هریس)

کلماتی که انتظار نداشتم در یک مقاله علمی این هفته بخوانم: “شباهت در جرم و سطح تماس بین وسایل نقلیه کشاورزی مدرن و ساروپودها این سوال را ایجاد می کند: تأثیر مکانیکی این حیوانات ماقبل تاریخ بر بهره وری زمین چه بوده است؟” Orr چه چیزی را مطرح می کند. ممکن است یک نگرانی جدی باشد: وسایل نقلیه کشاورزی در چند دهه گذشته به حدی رشد کرده‌اند که می‌توانند خاک زیرین را در جایی که ریشه‌های محصولات گسترش می‌یابد فشرده کنند. این امر باعث ایجاد خطر برای بهره وری کشاورزی می شود.

سپس این مقاله این خطر تراکم را با بزرگترین حیواناتی که تا کنون به سرزمین ما سفر کرده اند مقایسه می کند: ساروپودها.

افسردگی شدید

ما معتقدیم که خاک سخت است، اما شکاف ها و کانال های موجود در خاک برای زندگی گیاهان بسیار مهم هستند، زیرا اجازه می دهند هوا و آب به ریشه ها برسد. فشردگی خاک در شکل شدید خود، تمام این فضاها را از بین می برد که باعث می شود خاک بسیار کمتر میزبان گیاهان باشد. و تراکم به سختی قابل برگشت است. ممکن است چندین دهه فعالیت گیاهی و جانوری طول بکشد تا دوباره خاک فشرده شده شکسته شود و یک اکوسیستم سالم بازیابی شود.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات