• خانه
  • اخبار
  • کالبد شکافی نشان می دهد که از دست دادن بو در COVID ناشی از التهاب است نه ویروس

کالبد شکافی نشان می دهد که از دست دادن بو در COVID ناشی از التهاب است نه ویروس

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کالبد شکافی نشان می دهد که از دست دادن بو در COVID ناشی از التهاب است نه ویروس


زنی سواب بینی را برای آزمایش سریع آنتی ژن COVID-19 در مقابل میز خود در 5 ژانویه در برلین نگه می دارد.

بزرگنمایی / زنی سواب بینی را برای آزمایش سریع آنتی ژن COVID-19 در مقابل میز خود در 5 ژانویه در برلین نگه می دارد. (اعتبار: گتی | توماس تروتشل)

اگرچه از دست دادن بویایی و چشایی به علائم آشکار COVID-19 در ابتدای همه‌گیری تبدیل شد، اما محققان هنوز دلیل این اتفاق را روشن می‌کنند – آیا ویروس مستقیماً سلول‌های مسئول این حواس حیاتی را آلوده کرده و از بین می‌برد یا یک عارضه جانبی است. سیستم ایمنی بدن ما با دشمن مهاجم مبارزه می کند؟

طبق یک مطالعه پس از مرگ که این هفته در JAMA Neurology انجام شد، این آخرین مورد است. این مطالعه که به عمق بینی، اعصاب و مغز 23 نفر که بر اثر کووید-19 جان باختند، می پردازد، دقیق ترین نگاه به تأثیرات ویروس کرونا بر روح ما است. محققان به این نتیجه رسیدند که التهاب، نه ویروس، پشت از دست دادن بویایی و چشایی در طول حمله کووید-19 است، که به نوعی خبر خوبی است. این نشان می دهد که درمان با داروهای ضد التهابی ممکن است از آسیب شدید یا طولانی مدت به این حواس بحرانی جلوگیری کند.

این کشف به دنبال ترکیبی از داده ها در مورد اثرات SARS-CoV-2 بر حس بویایی ما است. برخی شواهد نشان می‌دهند که ویروس ممکن است اعصابی را که سیگنال‌های بو را به مغز ما یعنی نورون‌های بویایی منتقل می‌کنند، آلوده کند. بنابراین، از دست دادن حواس می تواند ناشی از عفونت های مستقیم باشد. اما برخی دیگر دریافته‌اند که ویروس در هنگام مرگ در این نورون‌ها وجود ندارد.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات