منو سایت

  • خانه
  • کالبد شکافی مک بوک پرو جدید اپل نشان می دهد که بهتر از همیشه قابل تعمیر است

کالبد شکافی مک بوک پرو جدید اپل نشان می دهد که بهتر از همیشه قابل تعمیر است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

تیم iFixit در بررسی اولیه مک‌بوک پرو جدید اپل متوجه شد که این لپ‌تاپ‌ها پیشرفت‌هایی در تعمیر دارند. به عنوان مثال، باتری به پایین برد منطقی گیر نکرده است و برای راحت تر کردن باتری از تین های کششی استفاده می شود. تیم iFixit قبلاً نتایج کامل کالبد شکافی مک‌بوک پرو جدید، از جمله ارزیابی رسمی قابلیت نگهداری آن را اعلام کرده است. در ویدئوی جدید که توسط کارشناسان iFixit منتشر شده است؛ نحوه باز کردن قاب لپ تاپ، خارج کردن باتری، برداشتن ترک پد، برداشتن برد منطقی، تغییر طراحی کابل نمایشگر، نحوه جداسازی فن، اسپیکر و نمایشگر.

اگرچه بهبودهایی در مک بوک پرو جدید وجود دارد. اما هنوز جنبه های دشوار زیادی وجود دارد. علیرغم استفاده اپل از کلاچ های چسبنده، تعویض باتری تا حد زیادی تسهیل می شود و باتری دیگر زیر محدوده معقول خراب نمی شود.

با این حال، برای دسترسی به دو بخش کشش میانی، ترک پد باید حذف شود. طبق گفته تیم iFixit، تقسیم محدوده منطقی در مقایسه با مدل‌های قبلی آسان‌تر است. با این حال، کالبد شکافی تعدادی دیگر از چالش های پیش روی دستگاه را شناسایی کرد، مانند استفاده از پیچ های 5 پیچ (Pentalub)، دشواری باز کردن قاب لپ تاپ، از بین رفتن True Tone در صورت تعویض صفحه نمایش و عدم توانایی در تاچ آیدی را تغییر دهید

به طور کلی، تیم iFixit خاطرنشان می‌کند که لپ‌تاپ‌های جدید اپل با استفاده از تراشه‌های اختصاصی پیشرفته این شرکت، مناطق جدیدی را تصاحب کرده‌اند و شاهد بهبود عملکرد قابل توجهی هستند. در نهایت، کارشناسان iFixit 4 امتیاز از 10 امتیاز سرویس را برای مک بوک پرو جدید اپل ارزیابی کردند. شایان ذکر است که این نتیجه به طور قابل توجهی بالاتر از امتیاز تعمیرات 1 تا 10 برای مک بوک پرو 16 اینچی 2019 (مجهز به تراشه اینتل) است.

به گفته تیم iFixit، هنوز مشخص نیست که آیا لپ‌تاپ‌های مجهز به اجزای ماژولار یا سوکت می‌توانند عملکردی مشابه یا مشابه مک‌بوک پرو جدید اپل با تراشه‌های M1 Pro و M1 Max ارائه دهند. iFixit اعلام کرده است که نوت‌بوک‌های ماژولار در صورت مشخص شدن، قادر به رقابت با نیمه‌رسانای یکپارچه اپل نیستند. در این صورت، احتمالاً رتبه سرویس پذیری مک بوک پرو جدید را افزایش می دهد. به عنوان مثال، تیم iFixit به این بهانه که از تراشه های یکپارچه استفاده می کند، قابلیت نگهداری گوشی های هوشمند را کاهش نمی دهد.

کالبد شکافی مک بوک پرو جدید اپل نشان می دهد که بهتر از همیشه قابل تعمیر است و برای اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.