• خانه
  • اخبار
  • کارشناسان بهداشت می گویند ویروس نوترکیب دلتا-امیکرون دلیلی برای وحشت ندارد

کارشناسان بهداشت می گویند ویروس نوترکیب دلتا-امیکرون دلیلی برای وحشت ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارشناسان بهداشت می گویند ویروس نوترکیب دلتا-امیکرون دلیلی برای وحشت ندارد


میکروگراف الکترونی عبوری ذره ویروس SARS-CoV-2 جدا شده از نمونه بیمار و کشت در کشت سلولی.

بزرگنمایی / میکروگراف الکترونی عبوری ذره ویروس SARS-CoV-2 جدا شده از نمونه بیمار و کشت در کشت سلولی. (اعتبار: گتی | BSIP)

محققان فرانسوی اولین شواهد ژنتیکی قانع‌کننده‌ای را برای ویروس SARS-CoV-2 نوترکیب گزارش کرده‌اند که حاوی عناصری از هر دو نوع omicron ویروس کرونا و نوع دلتا است. با این حال، کارشناسان بهداشت از سازمان بهداشت جهانی و جاهای دیگر به سرعت به این موضوع اشاره کردند که چنین ویروس نوترکیبی وجود دارد انتظار می رود رخ دهد و تا کنون هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد هیبریدی وجود ندارد.

نوترکیب دلتا-امیکرون – ترکیبی از ستون فقرات زیرواحد دلتا AY.4 و پروتئین سنبله زیر واحد omicron BA.1 – حداقل از اوایل ژانویه 2022 در فرانسه در سطوح بسیار پایین در گردش بوده است. محققان همچنین موارد کمی را در دانمارک، آلمان و هلند گزارش کرده اند. به گفته ماریا ون کرهوو، مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت، که این گزینه را در جلسه توجیهی این هفته بررسی کرد، تا کنون، داده‌های اپیدمیولوژیک در مورد گسترش نوترکیب هیچ علامت قرمزی ایجاد نمی‌کند و به نظر نمی‌رسد این گزینه باعث بیماری شدیدتر شود. او گفت، با این حال، محققان در حال انجام تحقیقات بیشتری در مورد نوترکیب هستند و همانطور که سازمان با گزینه های جدید دیگر انجام می دهد، آن را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

شناخته شده است که کروناویروس‌ها با هم ترکیب می‌شوند و محققان کاملاً انتظار داشتند که چنین ویروس‌های نوترکیب SARS-CoV-2 گهگاه ظاهر شوند. به طور کلی، نوترکیبی می تواند زمانی رخ دهد که دو نوع به طور همزمان یک فرد را آلوده کرده و به سلول های مشابه حمله کنند. در این سناریو، ماشین سلولی که ویروس‌ها برای ساختن کلون از خود ربوده می‌شوند، گاهی اوقات می‌توانند به طور ناگهانی از تبدیل کد ژنتیکی یک نوع به کد دیگری تغییر مکان داده و منجر به یک ویروس موزاییک شوند.

4 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات