• خانه
  • اخبار
  • کارآگاهان آماتور با رمزگشایی نامه ای از چارلز دیکنز به حل معمای 160 ساله کمک می کنند.

کارآگاهان آماتور با رمزگشایی نامه ای از چارلز دیکنز به حل معمای 160 ساله کمک می کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کارآگاهان آماتور با رمزگشایی نامه ای از چارلز دیکنز به حل معمای 160 ساله کمک می کنند.


بخش به اصطلاح

بزرگنمایی / گزیده ای از به اصطلاح نامه تاویستوک که توسط چارلز دیکنز در کوتاه نویسی خاص خود نوشته شده است. رونویسی از جمعیت، که اکنون 70 درصد کامل شده است، اختلاف بین دیکنز و تایمز لندن را آشکار می کند. (اعتبار: دامنه عمومی)

اکتبر گذشته، همکاری به نام پروژه کد دیکنز، درخواستی عمومی برای دوستداران معما و رمز شکنان ایجاد کرد تا به رمزگشایی نامه ای که توسط نویسنده ویکتوریایی چارلز دیکنز به سبک کوتاه نویسی پر پیچ و خم نوشته شده بود کمک کنند. تلاش‌های جمعیت به دانشمندان کمک کرد تا حدود سه چهارم رونوشت را جمع‌آوری کنند. شین باگز، یک تکنسین کامپیوتر از سن خوزه، کالیفرنیا، برنده رقابت کلی شد در حالی که یک دانشجوی دانشگاه ویرجینیا به نام کن کاکس نایب قهرمان شد.

خود دیکنز به سختی نیاز به معرفی دارد که بسیاری آن را بزرگترین نویسنده عصر ویکتوریا می دانند. انتظارات بزرگ، الیور توئیست، داستان دو شهرو البته رمان ابدی او در سال 1843 آهنگ کریسمس، تنها بخشی از آثاری است که به این شهرت شایسته کمک می کند. یکی از جنبه های کمتر شناخته شده زندگی دیکنز این است که خود او در نوجوانی با تکیه بر کتابچه راهنمای قرن هجدهم، شکل مخصوصاً دشواری از تندنویسی را یاد گرفت. براکیوگرافی توسط توماس گورنی، تنوگرافیست. دیکنز در رمان نیمه اتوبیوگرافیک خود به این موضوع اشاره می کند دیوید کاپرفیلد:

من یک طرح تأیید شده از هنر اصیل و رمز و راز تندنویسی (که ده و شش پنی برایم هزینه داشت) خریدم. و من در دریایی از گیجی فرو رفتم که چند هفته بعد مرا به مرز حواس پرتی رساند. تغییراتی که در نقاطی انباشته شد که در چنین موقعیتی چنین معنایی داشت و در چنین موقعیتی چیزی کاملاً متفاوت. هوی و هوس های شگفت انگیزی که توسط محافل انجام می شد. اثرات غیر قابل توضیح اسکارهایی مانند پاهای مگس. اثرات عظیم یک منحنی در مکان نامناسب؛ نه تنها ساعات بیداری من را مختل کرد، بلکه دوباره در خواب جلوی من ظاهر شد.

حدود یک سال طول کشید تا دیکنز به استاد گورنی تسلط یابد براکیوگرافیو او سه سال به عنوان گزارشگر دربار از کوتاه نویسی استفاده کرد. او همچنین شروع به اضافه کردن نمادهای منحصر به فرد خود برای نوشتن یادداشت های شخصی در مورد خود، نگه داشتن دفترچه یادداشت، نوشتن نامه و غیره کرد. افسوس که نمونه های بسیار کمی باقی مانده است. در حال حاضر تنها حدود 10 نسخه خطی شناخته شده از مختصر دیکنز وجود دارد که مربوط به دهه 1830 تا اواخر دهه 1860 است. برخی از آنها حل نشده باقی مانده اند، از جمله نامه ای از دهه 1850 و مجموعه ای از جزوه های مختصر که توسط شاگرد دیکنز، آرتور استون (پسر یکی از دوستان و همسایه ها) جمع آوری شده است.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات