• خانه
  • اخبار
  • چگونه یک موسسه همچنان مدعی بالاترین جایزه در ریاضیات است

چگونه یک موسسه همچنان مدعی بالاترین جایزه در ریاضیات است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه یک موسسه همچنان مدعی بالاترین جایزه در ریاضیات است


تصویری از ساختمان ها در یک محیط جنگلی.

بزرگنمایی / ساختمان های IHES. (اعتبار: داننجای خدیلکار)

حتی قبل از اعلام برندگان مدال فیلدز در سال جاری، موسسه علمی Etudes Scientifiques (IHES) یا موسسه تحقیقات علمی پیشرفته، آمار قابل توجهی را به رخ می کشد. از زمان تأسیس آن در سال 1958، این مؤسسه دارای 12 استاد رسمی ریاضیات بوده است. هفت نفر از آنها برنده مدال فیلدز شده اند که جایزه نوبل ریاضیات محسوب می شود. در 5 جولای، Hugo Duminil-Copin به عنوان دریافت کننده جایزه امسال معرفی شد و IHES رکورد قابل توجه خود را به هشت افزایش داد. من کاملا خوشحالم که هوگو مدال فیلدز را برد. امانوئل اولمو، مدیر IHES به Ars Technica گفت.

افراد قبل از موضوعات

Duminil-Copen به دلیل استفاده از نظریه احتمال برای پرداختن به مسائل در فیزیک آماری شناخته شد. این استاد 36 ساله اولین استاد دانشگاه IHES است که در نظریه احتمالات تخصص دارد، ویژگی ای که فلسفه این موسسه و همچنین دلیل موفقیت آن را نشان می دهد. «ما به دنبال موضوعات نیستیم، بلکه به دنبال شخصیت هستیم. اولمو می‌گوید در حین جذب اساتید، تنها تمرکز ما بر روی یافتن باهوش‌ترین ریاضی‌دانان یا فیزیکدانان است.

اولمو فرآیند استخدام برای Duminil-Copin را به یاد می آورد. «در حدود سال 2016، وقتی با کارشناسان مشورت کردم تا اسامی محققان جوان باهوش را پیشنهاد کنم، نام هوگو درست در صدر قرار داشت. اگرچه هیچ استاد ریاضی دیگری در تاریخ IHES در نظریه احتمال تخصص نداشته است، ما به هوگو این موقعیت را پیشنهاد دادیم. اولمو می گوید اگر فردی در سطح هوگو در زمینه دیگری از ریاضیات تحقیق می کرد، برای ما هم مناسب بود.

خواندن 13 پاراگراف باقی مانده | نظرات