منو سایت

  • خانه
  • چگونه می توان فرکانس و سلامت باتری مک بوک خود را بررسی کرد؟

چگونه می توان فرکانس و سلامت باتری مک بوک خود را بررسی کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توان وضعیت باتری مک بوک خود را بررسی کرد؟ اگر قصد فروش مک خود را دارید یا فقط در مورد آن کنجکاو هستید ، دانستن اینکه چند بار باتری شارژ می شود می تواند کمک زیادی به شما کند. در این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه چندین بار باتری مک بوک خود را شارژ کنید.

چرخه شارژ باتری به چه معناست؟

هر بار که از مک بوک خود استفاده می کنید ، این دستگاه بخشی از چرخه شارژ خود را طی می کند. تصور غلط در مورد این عبارت این است که برخی تصور می کنند فقط با شارژ باتری ، تعداد دفعات شارژ افزایش می یابد. در حالی که این مفهوم به این موضوع اشاره می کند که چند بار باتری شما به طور کامل تخلیه شده است.

هر چرخه شارژ به این معنی است که 100٪ ظرفیت باتری خالی است. بنابراین این کار را می توان به یکباره یا چند روز انجام داد. به عنوان مثال ، اگر هر روز یک چهارم باتری خود را مصرف کنید و بعد از هر بار استفاده باتری را تا 100 درصد شارژ کنید ، بعد از 4 روز (25 4 4)) چرخه شارژ را پشت سر خواهید گذاشت.

چرا چرخه شارژ باتری مهم است؟

باتری های مک بوک ممکن است از کیفیت بالایی برخوردار باشند ، اما در هر صورت ، با گذشت زمان از تخریب مصون نیستند. با افزایش تعداد شارژ باتری مک بوک (که به معنای همین تعداد برای چرخه شارژ است) ، میزان کل انرژی باتری قابل ذخیره روی باتری لپ تاپ شما کاهش می یابد.

این مقاله را نیز بخوانید: نحوه نمایش درصد باتری Mac در نوار منو

به همین دلیل است که بسیاری از افراد به سلامت باتری های لپ تاپ خود توجه می کنند و از روش ها و ابزارهای مختلفی برای این کار استفاده می کنند. همچنین هرکسی که مایل به خرید لپ تاپ دست دوم است باید وضعیت باتری را بررسی کند. به طور کلی ، مردم می خواهند لپ تاپ هایی با عمر باتری کم بخرند.

نحوه پیدا کردن تعداد شارژ باتری در مک بوک

با دنبال کردن این مراحل می توانید اطلاعاتی در مورد وضعیت باتری مک خود و تعداد دوره های شارژ دریافت کنید:

  1. اشاره گر ماوس را به بالای صفحه Mac خود منتقل کنید تا نوار منو نمایش داده شود.
  2. روی لوگوی Apple کلیک کنید ، سپس “For this Mac” را انتخاب کنید.
  3. روی گزارش سیستم کلیک کنید.
  4. در بخش Hardware ، گزینه Power را پیدا کنید.
  5. سپس در بخش “اطلاعات سلامت” گزینه “تعداد چرخه ها” را پیدا خواهید کرد.

باتری مک بوک خود را شارژ کنید

حداکثر تعداد چرخه های شارژ چقدر است؟

برای اینکه باتری به درستی کار کند ، نباید از تعداد مشخصی از چرخه های شارژ تجاوز کند. البته ، پس از گذراندن تعداد بهینه چرخه های شارژ دستگاه ، هنوز می توانید از آن استفاده کنید ، اما همچنین باید برای عمر کوتاهتر باتری آماده شوید. در چنین مواردی ، بسته به تعداد چرخه های شارژ ، باتری شما می تواند 80 درصد (یا کمتر) از ظرفیت اولیه خود را حفظ کند.

برای عملکرد بهتر ، بهتر است باتری را بعد از رسیدن به حداکثر چرخه های شارژ تعویض کنید. عمر باتری مک بوک های 13 اینچی از پایان سال 2019 ، مک بوک پروها از ابتدای سال 2009 و همچنین مک بوک ایرهای 13 اینچی از پایان سال 2010 و جدیدتر ، حداکثر 1000 عدد است.

نتایجی که اظهار شده

باتری مک بوک ممکن است بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. مهم نیست چقدر به سلامت باتری خود اهمیت می دهید. با این حال ، با گذشت زمان ، با خالی شدن و شارژ شدن باتری ، کیفیت و سلامت باتری دستگاه شما کاهش می یابد.

چگونه می توان فرکانس و سلامت باتری مک بوک خود را بررسی کرد؟ اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.