منو سایت

  • خانه
  • چگونه می توان فایل های تکراری را در Mac پیدا کرد؟

چگونه می توان فایل های تکراری را در Mac پیدا کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

گاهی اوقات وقتی از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید ، متوجه می شوید که از یک فایل در چندین مکان مختلف پشتیبان تهیه کرده اید. در نهایت ، اگر فایلهای اضافی را حذف نکنید ، ممکن است همان فایلهای اضافی پس از مدتی حافظه زیادی را در مک شما اشغال کنند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم نحوه یافتن فایل های تکراری در Mac خود را به شما آموزش دهیم.

با استفاده از Finder ، فایلهای تکراری را در Mac پیدا کرده و حذف کنید

نکته ای که در مورد فایل های تکراری وجود دارد این است که آنها معمولاً یک نام ، یک تاریخ ایجاد یا یک نوع فایل مشابه دارند. ما همچنین از این ویژگی ها برای یافتن فایل های تکراری استفاده کردیم. در این روش ، ما یک پوشه هوشمند در Finder ایجاد می کنیم و پرونده ها را بر اساس نام ، تاریخ یا نوع آنها در آن پوشه قرار می دهیم. روش دقیق انجام این کار در زیر آورده شده است:

  1. Finder را در Mac خود باز کنید. به جایی بروید که می خواهید یک پوشه موقت هوشمند (مانند دسکتاپ ، اسناد و غیره) ایجاد کنید.
  2. در منوی بالا سمت چپ ، “File -> New Smart Folder” را انتخاب کنید.فایلهای تکراری را در مک خود پیدا کنید
  3. روی علامت “+” در بالا سمت راست کلیک کنید.فایلهای تکراری را در مک خود پیدا کنید
  4. در منوی کشویی ، دسته ای را که می خواهید فایل ها را مرتب کنید انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر نام فایل تکراری خود را می دانید ، می توانید نام را وارد کنید و سپس Finder فایل هایی را که دقیقاً یک نام دارند به شما نشان می دهد.فایلهای تکراری را در مک خود پیدا کنید

در تصویر زیر ، نام فایل “ناوبری عمومی” را وارد کرده ایم و می بینید که همه فایل های با این نام ظاهر شده اند. اکنون می توانیم نسخه های قدیمی فایل های تکراری را حذف کنیم.

به همین ترتیب ، می توانید پرونده ها را بر اساس نوع فایل مرتب کنید. به عنوان مثال ، اگر دسته “نوع” و سپس “موسیقی” را از نوع فایل انتخاب کنید ، Finder همچنین تمام فایل های صوتی را در مک شما نمایش می دهد. با کلیک بر روی دسته “نام” ، همه پرونده ها بر اساس حروف الفبا مرتب می شوند. به این ترتیب به راحتی می توانید فایل های تکراری را پیدا کرده و سپس آنها را حذف کنید.

همانطور که می دانید ، دستیابی به فایل های تکراری می تواند یک فرایند خسته کننده باشد. یکی از راه های سریع این کار استفاده از یک برنامه ویژه برای یافتن فایل های تکراری است.

از برنامه های ویژه برای حذف فایل های تکراری استفاده کنید

اپ استور اپلیکیشن های مختلفی برای یافتن و حذف خودکار فایل های تکراری دارد. یکی از این ابزارها Duplicate Cleaner است.

این مقاله را نیز بخوانید: چگونه نمادهای دسکتاپ Mac را مخفی کنم؟

پس از باز کردن این برنامه ، با گزینه هایی روبرو می شوید که از طریق آنها می توانید پوشه ای را برای اسکن فایل های تکراری انتخاب کنید. پس از اتمام فرایند اسکن ، لیستی از فایل های تکراری نمایش داده می شود.

فایلهای تکراری را در مک خود پیدا کنید

این لیست شامل نام فایل های تکراری ، تعداد نسخه های تکراری و محل ذخیره سازی هر نسخه است. در اینجا می توانید فایل های تکراری را مشاهده و حذف کنید.

فایلهای تکراری را در مک خود پیدا کنید

برنامه های کاربردی دیگری نیز وجود دارند که عملکرد مشابهی دارند ، مانند Duplicate File Finder Remover ، Duplicate Detective Cleaner و Duplicate Cleaner. این ابزارها در برخی ویژگی ها مانند جستجوی خودکار ، کشیدن و رها کردن و .. متفاوت هستند.

چگونه می توان فایل های تکراری را در Mac پیدا کرد؟ اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.