منو سایت

 • خانه
 • چگونه مشکل خروج از بازی ها (خرابی) را حل کنیم؟

چگونه مشکل خروج از بازی ها (خرابی) را حل کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

هنگامی که یک بازی جدید خریداری می کنید ، انتظار دارید که خوب کار کند و در بیشتر موارد کار می کند ، اما گاهی اوقات بازی شما خراب می شود. جهش از بازی یا خرابی ممکن است به دلیل خود بازی ، مشکلات سخت افزاری یا اتصال ضعیف به اینترنت باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم راه حل های این مشکل را مورد بحث قرار دهیم.

چرا بازی ها خراب می شوند؟

اگر مطمئن نیستید که چرا بازی شما ظاهر می شود ، می توانید از Windows Event Viewer برای درک بهتر آنچه در رایانه شما می گذرد استفاده کنید. چنین اطلاعاتی می تواند در حل مشکلات بسیار مفید باشد.

در برخی موارد ، بهتر است قبل از خرید نسخه کامل ، نسخه آزمایشی بازی را نصب و اجرا کنید تا از عملکرد صحیح بازی خود اطمینان حاصل کنید. اگر بازی هایی مانند Minecraft ، Apex Legends و Call of Duty: Warzone مرتباً در رایانه شما خراب می شوند ، دلایل ممکن است:

 • سخت افزار رایانه شما ضعیف تر از حداقل مورد نیاز است
 • شما سخت افزار خود را تا حد زیادی اورکلاک کرده اید
 • تنظیمات بازی مناسب نیست
 • کارت گرافیک شما به انرژی زیادی احتیاج دارد
 • سیستم عامل رایانه شما قدیمی است
 • درایورهای سخت افزاری شما به روز نمی شوند
 • اتصال اینترنت شما خراب است
 • قفل های قفل دیجیتال (DRM) مشکلاتی را برای شما ایجاد کرده است
 • بازی شما در حالت اشتباه اجرا می شود
 • آنتی ویروس شما خراب می شود
 • استفاده از VPN اتصال بازی های شما را تا حدی خراب می کند
 • شما بسیاری از برگه های مرورگر را باز کرده اید

پرش از بازی

ما قصد داریم دلایل فوق را به تفصیل در زیر مورد بحث قرار دهیم.

سخت افزار رایانه شما ضعیف تر از حداقل مورد نیاز است

این ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما هنوز بسیاری از کاربران یا مشخصات سیستم خود را با حداقل الزامات بازی مقایسه نمی کنند ، یا این مقایسه را به درستی انجام نمی دهند. اگر بازی را از فروشگاه های آنلاین مانند Steam خریداری می کنید ، می توانید مشخصات سخت افزاری لازم را در صفحه بازی های خود بیابید. اگر نسخه فیزیکی را خریداری می کنید ، در پشت جعبه بازی می توانید مشخصات سخت افزاری لازم را بیابید.

این مقاله را نیز بخوانید: مصرف اینترنت بازی های آنلاین چقدر است؟

اگر حداقل سخت افزار را ندارید ، بهتر است از نصب بازی اجتناب کنید ، زیرا حتی اگر خراب نشود ، با نرخ فریم خوب کار نمی کند.

شما سخت افزار خود را تا حد زیادی اورکلاک کرده اید

برخی از کاربران سخت افزار خود را اورکلاک کرده اند تا قدرت پردازشی خود را افزایش دهند. البته ، اگر سیستم خنک کننده خوبی دارید ، اورکلاک واقعاً می تواند قدرت پردازش سخت افزار شما را افزایش دهد.

البته ، اورکلاک بهترین راه برای افزایش بهره وری نیست و بازی های شما ممکن است همچنان خراب شوند. در نهایت ، برای رفع مشکل خروج از بازی ، بهتر است تنظیمات سخت افزاری خود را به حالت پیش فرض کارخانه برگردانید.

تنظیمات بازی مناسب نیست

بازی های امروزی گزینه های مختلفی برای دستکاری ارائه می دهند. به طور پیش فرض ، بازی ها سعی می کنند تنظیماتی را انجام دهند که برای سخت افزار شما مطلوب است. بازی های شما حتی با تنظیمات گرافیکی پیش فرض می توانند خراب شوند. این فقط برای بازی هایی مانند Red Dead Redemption 2 نیست ، بلکه می تواند در عناوینی مانند Minecraft و A Way Out نیز اتفاق بیفتد.

در برخی موارد ، رایانه شما کاملاً خراب می شود. برای حل این مشکل ، باید به صفحه تنظیمات گرافیکی بازی خود بروید و هر بار تنظیمات را یک سطح پایین بیاورید و نتیجه را بررسی کنید تا در نهایت به ترکیب مناسب عملکرد و جلوه های گرافیکی دست یابید.

کارت گرافیک شما به انرژی زیادی احتیاج دارد

یکی از شایع ترین دلایل خرابی بازی ها ، ضعف منبع تغذیه یا منبع تغذیه شما است. در چنین مواردی ، منبع تغذیه کامپیوتر ممکن است نتواند سخت افزار را تغذیه کند.

پرش از بازی

تنها راه حل ارتقاء منبع تغذیه است و البته بهتر است سخت افزار را از قبل تمیز کنید ، زیرا گرد و غبار می تواند حرارت سخت افزار را افزایش داده و فشار بیشتری به آن وارد کند.

سیستم عامل رایانه شما قدیمی است

یکی از حداقل مشخصات سیستم مورد نیاز برای بازی ها مربوط به سیستم عامل و نسخه آن است. امروزه اکثر بازی ها برای اجرا به Windows 8.1 ، Mac OS X 10.4 یا Mojave یا Ubuntu 18.04 LTS نیاز دارند. البته اکثر بازی ها ، به ویژه عناوین AAA ، فقط روی ویندوز اجرا می شوند. اکثر بازی ها نیز برای اجرا بر روی سیستم های 64 بیتی طراحی شده اند. ارتباط سخت افزار و سیستم عامل بسیار نزدیک است. به عنوان مثال ، سخت افزارهای امروزی را نمی توان از طریق سیستم عامل های قدیمی تر مانند ویندوز XP و بالعکس استفاده کرد.

درایورهای سخت افزاری شما به روز نمی شوند

یکی از راه های رفع مشکل خروج ممکن است به روز رسانی درایورها باشد. بازی ها می توانند به دلایلی غیر از سخت افزار یا سیستم عامل خراب شوند و به همین دلایل می توان به درایورها اشاره کرد. البته بهتر است به خاطر داشته باشید که خود بازی یک به روز رسانی است.

برای بارگیری آخرین درایورها ، می توانید برای کارت گرافیک خود به وب سایت سازنده مراجعه کنید. همچنین ، نصب به روزرسانی ها و وصله های بازی را فراموش نکنید. این فرآیند در برخی از بازی ها (اگر اینترنت دارید) به صورت خودکار انجام می شود و در برخی دیگر باید به صورت دستی انجام شود. با به روزرسانی ویندوز ، می توانید درایور مواردی مانند کارت صدا را نیز به روز کنید.

اتصال اینترنت شما خراب است

در بازی های آنلاین ، گاهی اوقات سرعت پایین اینترنت می تواند منجر به بروزرسانی بعدی بازی از سرورها و در نتیجه خرابی شود. بنابراین هنگام انجام بازی های آنلاین ، باید سرعت اینترنت و وضعیت مودم و همچنین سایر برنامه های کاربردی که از اینترنت استفاده می کنند را ببندید. همچنین بهتر است از Wi-Fi اجتناب کنید و تا آنجا که ممکن است ، رایانه خود را از طریق کابل اترنت به مودم وصل کنید.

قفل مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) مشکلاتی را برای شما ایجاد کرده است

با کمال تعجب ، قفل DRM می تواند مشکلات مختلف عملکرد بازی را ایجاد کند. گاهی اوقات مشکلات اینترنتی باعث می شود قفل DRM به درستی کار نکند و در نتیجه بازی را مختل کرده و باعث خرابی بازی می شود.

این مقاله را نیز بخوانید: Denuvo چیست و چرا گیمرها از آن متنفر هستند؟

اگر بازی شما دارای قابلیت کار به صورت آفلاین است ، بهتر است از آن استفاده کنید. به این ترتیب ، قفل بازی دیگر برای بررسی فعالیت مشکوک شما با سرورهای آنلاین ارتباط برقرار نخواهد کرد. البته حذف و نصب مجدد بازی نیز می تواند یکی از راه حل ها در این زمینه باشد.

بازی شما در حالت اشتباه اجرا می شود

بهتر است هنگام بازی نرم افزارهای دیگر را در پس زمینه اجرا نکنید. به این ترتیب ، منابع رایانه شما بهتر می توانند بر شروع بازی تمرکز کنند. این قانون در مورد همه سیستم عامل ها از Windows و Mac گرفته تا Linux ، iOS و Android اعمال می شود. قبل از شروع بازی ها برنامه های دیگر را ببندید.

پرش از بازی

در سیستم عامل ویندوز یک گزینه مناسب در این زمینه وجود دارد: حالت بازی. با فعال کردن این گزینه ، سایر فعالیتها در طول بازی محدود می شوند ، اعلان ها خاموش می شوند و همه چیز بر شروع بازی متمرکز می شود. برای فعال کردن حالت بازی ، باید:

 1. به منوی تنظیمات بروید (Win + I)
 2. به “بازیها> حالت بازی” بروید.
 3. گزینه “حالت بازی” را فعال کنید.

آنتی ویروس شما خراب می شود

نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس نیز می توانند باعث خرابی بازی شوند. همانطور که در بالا ذکر شد ، اجرای نرم افزارهای مختلف در پس زمینه می تواند اجرای بازی های شما را با مشکل مواجه کند. در عین حال ، عملکرد آنتی ویروس کمی متفاوت است زیرا به دنبال فایل های مشکوک است. اسکن پرونده ها می تواند دو نتیجه داشته باشد:

 • به دلیل اسکن امنیتی ، رایانه شما خراب می شود و سپس خراب می شود.
 • یکی از فایل های معمولی بازی شما به عنوان یک فایل خطرناک شناسایی ، حذف یا قرنطینه می شود و در نهایت بازی شما خراب می شود.

در این راستا ، راه حل های زیر وجود دارد:

 • سطح اسکن فایل را محدود کرده یا این ویژگی را به طور کامل غیرفعال کنید.
 • از نرم افزارهای امنیتی که حالت بازی دارند استفاده کنید.
 • بهتر است هنگام بازی آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید.

استفاده از VPN اتصال بازی های شما را تا حدی خراب می کند

گاهی اوقات استفاده از VPN می تواند باعث خرابی بازی های شما شود ، به ویژه بازی های آنلاین. این مشکلات معمولاً زمانی رخ می دهند که یا سرورهای VPN مورد استفاده شما مشکلی داشته باشند یا برنامه VPN شما نتواند به درستی متصل شود. اکنون ، هرچه سرور بازی از شما دورتر باشد ، احتمال بروز چنین مشکلاتی بیشتر است. در این زمینه می توانید از راه حل های زیر کمک بگیرید:

 • از VPN بهتر استفاده کنید
 • سریعتر به اینترنت متصل شوید
 • اگر می توانید بدون VPN به سرور بازی خود متصل شوید ، در این صورت از VPN استفاده نکنید.

شما بسیاری از برگه های مرورگر را باز کرده اید

برگه های باز مرورگر همچنین می توانند منابع زیادی از سیستم ، به ویژه RAM را اشغال کنند و بنابراین یکی از دلایل خروج از بازی هستند. بهتر است قبل از شروع بازی ها بسته شوند.

چگونه مشکل خروج از بازی ها (خرابی) را حل کنیم؟ اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.