• خانه
  • اخبار
  • چگونه قبیله یوروک در حال بازگرداندن کندور کالیفرنیا است

چگونه قبیله یوروک در حال بازگرداندن کندور کالیفرنیا است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه قبیله یوروک در حال بازگرداندن کندور کالیفرنیا است


کندور کالیفرنیا یک کرکس دنیای جدید، بزرگترین پرنده خشکی در آمریکای شمالی است.  این کندور در سال 1987 در طبیعت منقرض شد، اما این گونه دوباره به کالیفرنیا و آریزونا معرفی شد.

بزرگنمایی / کندور کالیفرنیا یک کرکس دنیای جدید، بزرگترین پرنده خشکی در آمریکای شمالی است. این کندور در سال 1987 در طبیعت منقرض شد، اما این گونه دوباره به کالیفرنیا و آریزونا معرفی شد. (اعتبار: OldFulica/Getty)

تیاو اول کالیفرنیا کندور برای رسیدن به سرزمین‌های اجدادی یوروک برای بیش از یک قرن، با هواپیما و ماشین در اواخر مارس 2022 وارد شد. هواپیمای کوچک حامل کوندور 746 فرود سختی داشت و پرنده تحریک‌پذیر بود. او در یک جعبه سگ بزرگ در طی سه ساعت رانندگی به محل تازه ساخت کندور قبیله در مکانی دورافتاده در پارک ملی ردوود تکان داد.

هنگامی که به آنجا رسید، به داخل مزرعه پرید، یک محوطه مشبک سیمی بلند که با تخته های چوبی و استخر آبخوری مفروش شده بود. در 8 سالگی، کندور 746 یک بزرگسال است، سر برهنه اش صورتی روشن به جای سیاهی که در پرندگان جوان یافت می شود. او توسط برنامه پرورش در اسارت در مرکز جهانی پرندگان شکاری صندوق پرگرین در بویز، آیداهو استخدام شده است. کار او این است که به عنوان مربی برای چهار پرنده جوان عمل کند که بنیانگذاران جامعه کندورهای دوباره متولد شده در سرزمین یوروک خواهند بود.

جو برنت، مدیر برنامه بازیابی کندور کالیفرنیا در انجمن حیات وحش ونتانا، می گوید: «ما مربیان داریم، زیرا کندورها بسیار اجتماعی هستند. پرندگان جوان در یک قفس بدون بزرگسالان سرکش خواهند شد. “می گیری ارباب مگسها برنت می گوید سندرم. او و همکارانش به سرعت دریافتند که برنامه‌های رهاسازی به یک فرد بالغ نیاز دارد تا به عنوان یک الگو عمل کند و سلسله مراتب اجتماعی را که برای بقای گله حیاتی است، اجرا کند.

48 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات