• خانه
  • اخبار
  • چگونه اپل، گوگل و مایکروسافت رمز عبور و فیشینگ را با یک ضربه از بین می برند

چگونه اپل، گوگل و مایکروسافت رمز عبور و فیشینگ را با یک ضربه از بین می برند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه اپل، گوگل و مایکروسافت رمز عبور و فیشینگ را با یک ضربه از بین می برند


چگونه اپل، گوگل و مایکروسافت رمز عبور و فیشینگ را با یک ضربه از بین می برند

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

بیش از یک دهه است که به ما وعده داده شده است که دنیای بدون رمز عبور نزدیک است، و با این حال سال به سال، این امنیت نیروانا غیرقابل دسترسی است. اکنون، برای اولین بار، یک فرم کارآمد از احراز هویت بدون رمز عبور در قالب استانداردی که توسط اپل، گوگل و مایکروسافت پذیرفته شده است، در دسترس عموم قرار می گیرد که به گذرواژه ها برای پلتفرم ها و سرویس های مختلف اجازه می دهد.

طرح‌های حذف رمز عبور که در گذشته تحمیل شده‌اند از مشکلات زیادی رنج می‌برند. هنگامی که شخصی کنترل شماره تلفن یا توکن های فیزیکی و تلفن های مربوط به حساب را از دست داد، یک اشکال عمده فقدان یک مکانیسم بازیابی مناسب بود. محدودیت دیگر این بود که اکثر راه‌حل‌ها در نهایت موفق نشدند واقعاً بدون رمز عبور باشند. در عوض، آنها به کاربران این امکان را دادند که با اسکن چهره یا اثر انگشت وارد سیستم شوند، اما این سیستم‌ها در نهایت به رمز عبور بازگشتند، و این به این معنی بود که فیشینگ، استفاده مجدد از رمز عبور و رمزهای عبور فراموش شده، همه دلایلی بودند که ما از رمز عبور در ابتدا متنفر بودیم. نه نرو.

یک رویکرد جدید

چیزی که این بار متفاوت است این است که به نظر می رسد اپل، گوگل و مایکروسافت با یک راه حل کاملاً تعریف شده موافق هستند. نه تنها این، بلکه استفاده از این راه حل برای کاربران نهایی ساده تر از همیشه و برای استقرار سرویس های بزرگ مانند Github و Facebook ارزان تر است. همچنین توسط کارشناسان صدور گواهینامه و امنیت به طور کامل توسعه یافته و تأیید شده است.

17 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات