چگونه انتشار کربن به دادگاه عالی رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه انتشار کربن به دادگاه عالی رسید


مردی از پله های دادگاه عالی آمریکا بالا می رود.

بزرگنمایی / مردی از پله های دادگاه عالی آمریکا بالا می رود. (اعتبار: مارک ویلسون/گتی ایماژ)

حکم روز پنجشنبه دادگاه عالی در مورد استفاده از قانون هوای پاک برای تنظیم انتشار دی اکسید کربن از نیروگاه‌ها به دو سؤال خاص برمی‌گردد: آیا دیوان عالی اصلاً باید به این پرونده رسیدگی کند؟ و آیا کنگره اختیارات کافی را به EPA برای اجرای یک طرح نظارتی خاص که اولین بار در دولت اوباما پیشنهاد شد، تفویض کرده است؟ اما این پرونده در بحبوحه تضاد بین قضات محافظه کار و لیبرال دادگاه تصمیم گیری شد و بخشی از این تعارض به این تصمیم نیز کشیده شد.

ما هر سوال را در زیر بررسی خواهیم کرد و در مورد معنای آن برای سیاست آب و هوایی ایالات متحده بحث خواهیم کرد. اما یک چیزی که باید روشن باشد این است که این یک راه حل نسبتاً حداقلی است، زیرا فقط در مورد توانایی EPA برای تنظیم انتشار کربن از تأسیسات موجود اعمال می شود، نه مقررات زیست محیطی به طور گسترده تر. در حالی که EPA را با گام بعدی آشکار ترک نمی کند، گزینه هایی برای تنظیم ساخت نیروگاه های جدید باقی می گذارد.

چرا حالا؟

همانطور که در پوشش فوری ما توضیح داده شد، تصمیم بر برنامه انرژی پاک متمرکز است، مجموعه‌ای از قوانین EPA که در سال‌های اوباما تدوین شد و بلافاصله با شکایت‌هایی مواجه شد که آن را متوقف کرد و تا زمانی که دولت ترامپ آن را لغو نکند، باقی ماند. با یک دولت جدید دیگر، EPA در حال تدوین قوانین جایگزینی است. بنابراین، EPA در حال حاضر دلیلی برای مداخله دیوان عالی نمی بیند.

خواندن 20 پاراگراف باقی مانده | نظرات