• خانه
  • اخبار
  • چه کسی اعتبار علم دارد؟ اغلب اینها زن نیستند

چه کسی اعتبار علم دارد؟ اغلب اینها زن نیستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چه کسی اعتبار علم دارد؟ اغلب اینها زن نیستند


او ممکن است سخت کار کند، اما احتمالاً اعتبار کمتری برای آن خواهد داشت.

بزرگنمایی / او ممکن است سخت کار کند، اما احتمالاً اعتبار کمتری برای آن خواهد داشت. (اعتبار: چی یانگ)

در علم، معیار نهایی ارزش آکادمیک، تعداد مقالات منتشر شده است که در آنها به عنوان نویسنده شناخته می شوید. نکات ظریفی وجود دارد که مهم است – جایی که شما در لیست نویسندگان قرار دارید و اینکه آیا دیگران به پست های شما استناد می کنند یا خیر. اما برای این عوامل، غلبه بر وزن اعداد خام دشوار است. موارد دیگر مانند کمک های مالی و ترفیعات نیز مهم هستند. اما موفقیت در این زمینه ها اغلب به فهرست بزرگی از انتشارات بستگی دارد.

به همین دلیل است که نشریه ای که روز چهارشنبه توسط نیچر منتشر شد، قابل توجه است: داده هایی را توصیف می کند که نشان می دهد زنان به طور سیستماتیک از فهرست نویسندگان نشریات علمی کنار گذاشته می شوند. تفاوت بین مشارکت و انتشار حتی پس از در نظر گرفتن عوامل مختلف برای رشد شغلی ادامه دارد. و توضیح اینکه چرا علم با مشکلی به نام «خط لوله نفوذپذیر» مواجه است، راهی طولانی است که در آن زنان در هر مرحله از شغل خود با نرخ بالاتری از تحقیق خارج می‌شوند.

ایجاد یک تیم

مبارزه با داده‌ها و مشاهده اینکه زنان در فهرست نویسندگانی که به مقالات علمی پیوست شده‌اند، بسیار آسان است. اما بیایید درک کنیم که چرا این یک چالش مهم است. این ممکن است نتیجه عدم حضور زنان در برخی زمینه ها، تبعیض یا تفاوت در تلاش و تعهد باشد. تعیین اینکه کدام عامل (ها) در آن نقش دارند یک چالش است زیرا شامل شناسایی یک جمعیت نامرئی است: افرادی که باید در فهرست نویسندگان باشند اما نیستند.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات