• خانه
  • اخبار
  • چرا زباله‌های فضایی مدام از آسمان می‌افتند و سقوط خواهند کرد؟

چرا زباله‌های فضایی مدام از آسمان می‌افتند و سقوط خواهند کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا زباله‌های فضایی مدام از آسمان می‌افتند و سقوط خواهند کرد؟


ماژول تست ونتیان و موشک Long March 5B در نزدیکی محل پرتاب در 18 ژوئیه 2022 دیده می شوند.

بزرگنمایی / ماژول آزمایشی Wentian و موشک Long March 5B در نزدیکی محل پرتاب در 18 ژوئیه 2022 مشاهده می شوند (اعتبار: CFOTO/انتشار آینده از طریق Getty Images)

اخیراً چیزهایی از آسمان در حال سقوط هستند. خوشبختانه، هیچ کس آسیب ندیده است، اما دو رویداد اخیر زباله های فضایی یادآور خوبی است که آنچه بالا می رود اغلب پایین می آید.

آخر هفته گذشته، یک موشک بزرگ چینی در جو بر فراز آسیای جنوب شرقی متلاشی شد و تکه های بزرگی از این موشک 24 تنی در اندونزی و مالزی فرود آمد. برخی از این آوارها در حدود 100 متری روستای مجاور سقوط کردند، اما هیچ آسیبی گزارش نشد.

این زباله ها از یک موشک چینی لانگ مارس 5B که در 24 ژوئیه برای رساندن یک ماژول به ایستگاه فضایی جدید تیانگونگ این کشور پرتاب شد، آمده است. این موشک بزرگ دارای یک استیج اصلی و چهار تقویت کننده موشک جامد در کناره است. با طراحی موشک، مرحله اصلی نیز به عنوان مرحله بالایی عمل می کند و محموله آن را به مدار می رساند. از آنجایی که موتورهای YF-77 نمی توانند مجدداً راه اندازی شوند، مرحله اصلی معمولاً حدود یک هفته پس از پرتاب زمانی که برای مأموریت های مدار پایین زمین استفاده می شود، دوباره وارد جو می شود.

خواندن 12 پاراگراف باقی مانده | نظرات