چرا “حذف” روسیه از اینترنت زیاد نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا "حذف" روسیه از اینترنت زیاد نیست


قفل کارتونی و شیشه شکسته روی پرچم روسیه.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: شان گلدول / گتی ایماژ)

با وجود گزارش‌های بی‌سابقه‌ای که اخیراً توسط دو تن از بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده‌های جهان مبنی بر ترک این کشور پس از تهاجم این کشور به اوکراین، منتشر شده است، شایعات مربوط به تخریب سرویس‌های اینترنتی روسیه بسیار اغراق‌آمیز است.

همانطور که ISP ها اتصالاتی را ارائه می دهند که افراد یا سازمان ها را به اینترنت متصل می کنند، خدمات ستون فقرات نیز ارائه دهندگان خدماتی هستند که ISP ها را در یک بخش از جهان به سایر نقاط جهان متصل می کنند. این ارائه دهندگان به اصطلاح حمل و نقل، حجم عظیمی از ترافیک را از یک ISP یا ستون فقرات به دیگری هدایت می کنند. در اوایل این هفته، ISP های روسی شاهد خروج دو تا از بزرگترین ارائه دهندگان خود بودند. یکی لومن، بهترین ارائه دهنده حمل و نقل اینترنتی به روسیه بود. دیگری Cogent، یکی از بزرگترین اپراتورهای اینترنت در جهان بود.

هنوز لگد زدن

داگ مادوری، مدیر تجزیه و تحلیل اینترنتی در شرکت تحلیل شبکه کنتیک، اوایل این هفته گفت که ارائه‌دهنده خدمات حمل و نقل که مشتریان را در کشوری به بزرگی روسیه مستثنی می‌کند، قبلاً هرگز اتفاق نیفتاده است. او و دیگران گفتند که این اقدام کل پهنای باند ورودی و خروجی روسیه را محدود خواهد کرد.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات