• خانه
  • اخبار
  • پیوند قلب خوک به دلیل مرگ سلول‌های عضله قلب شکست خورد

پیوند قلب خوک به دلیل مرگ سلول‌های عضله قلب شکست خورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پیوند قلب خوک به دلیل مرگ سلول‌های عضله قلب شکست خورد


تصویری از آرایه‌های طولانی از سلول‌ها به رنگ صورتی.

بزرگنمایی / همانطور که در اینجا نشان داده شده است بیشتر قلب از سلول های ماهیچه ای تشکیل شده است. (اعتبار: Ed Reschke)

در اوایل سال جاری، اخباری مبنی بر اولین پیوند تجربی منتشر شد: یک بیمار قلبی قلب خوکی را دریافت کرد که برای جلوگیری از رد شدن، اصلاح ژنتیکی شده بود. اگرچه در ابتدا موفقیت آمیز بود، اما این آزمایش دو ماه بعد با شکست پیوند به پایان رسید و منجر به مرگ بیمار شد. در آن زمان، تیم هیچ جزئیاتی در مورد اینکه چه اشتباهی رخ داده است، فاش نکرد. اما یک مقاله تحقیقاتی در این هفته منتشر شد که به همه چیزهایی که برای آماده شدن برای پیوند در هفته‌های آینده اتفاق افتاد، منتشر شد.

بسیار مهم است که این شامل شکست نهایی پیوند باشد که به دلیل مرگ بسیاری از سلول های عضلانی در قلب پیوندی ایجاد می شود. اما علت این مرگ مشخص نیست و علائم معمول طرد توسط سیستم ایمنی وجود ندارد. پس باید مدتی صبر کنیم تا بفهمیم چه مشکلی دارد.

یک شروع محکم

به طور کلی، مقاله تصویری از دیوید بنت گیرنده عضو را به عنوان یک بیمار که در زمان انجام پیوند در آستانه مرگ قرار داشت، ترسیم می کند. او یک کاندید واضح برای پیوند قلب بود و تنها با استفاده از دستگاهی که به اشباع خون او با اکسیژن خارج از بدنش کمک می کرد، زنده ماند. اما بیمار چیزی را داشت که محققان آن را «پایبندی ضعیف به درمان» می‌نامیدند، که باعث شد چهار برنامه مختلف پیوند از پیوند قلب انسان محروم شود. در آن مرحله، او و خانواده اش موافقت کردند که در برنامه آزمایشی پیوند خارجی شرکت کنند.

۱۱ پاراگراف باقیمانده را بخوانید نظرات