• خانه
  • اخبار
  • پوتین که تلاش می کند تاثیرگذار به نظر برسد، می گوید روسیه برنامه ماه را از سر خواهد گرفت

پوتین که تلاش می کند تاثیرگذار به نظر برسد، می گوید روسیه برنامه ماه را از سر خواهد گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پوتین که تلاش می کند تاثیرگذار به نظر برسد، می گوید روسیه برنامه ماه را از سر خواهد گرفت


دیمیتری روگوزین، رئیس روسکوسموس (راست) با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه (چپ) و الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، در جریان بازدید آنها از فرودگاه فضایی وستوچنی در روز سه شنبه گفتگو می کند.

بزرگنمایی / دیمیتری روگوزین، رئیس روسکوسموس (راست) با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه (چپ) و الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، در جریان بازدید آنها از فرودگاه فضایی وستوچنی در روز سه شنبه گفتگو می کند. (اعتبار: میخائیل کلیمنتیف / اسپوتنیک / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

به مناسبت شصت و یکمین سالگرد اولین پرواز فضایی تاریخی یوری گاگارین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه از جدیدترین فرودگاه فضایی کشورش بازدید کرد. پوتین را دیمیتری روگوزین، رئیس فضایی روسیه و الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، که از سال 1994 این سمت را بر عهده داشت، همراهی می کردند.

روس ها به طور قابل درک به شکوه تاریخی ملت خود در پرواز فضایی افتخار می کنند و پوتین می خواست در پرتو دستاورد گاگارین پنهان شود. پوتین همچنین سعی کرد با صحبت در مورد پرواز فضایی غیرنظامی روسیه به روس ها توضیح دهد که میراث گاگارین چگونه ادامه خواهد یافت. او گفت: «ما باید با موفقیت به چالش‌های اکتشاف فضایی رسیدگی کنیم. برای این منظور، پوتین گفت که روسیه در حال کار بر روی یک “کشتی حمل و نقل نسل بعدی” و همچنین یک فضاپیمای هسته ای است. و بر اساس گزارش رسانه های روسی، پوتین افزود: ما برنامه قمری را از سر خواهیم گرفت.

فضاپیمای نسل بعدی احتمالاً به فضاپیمای ایگل یا ایگل اشاره دارد که می‌تواند فضانوردان را به مدار پایین زمین و همچنین ماه بفرستد. مشکل این است که ایگل، با ماسک‌ها و نام‌های مختلف، تقریباً دو دهه است که در حال تکامل بوده است و احتمالاً سال‌ها با پرواز فاصله دارد – اگر چنین کند. و فضاپیمای هسته‌ای مفهومی است که سال‌ها یا به احتمال زیاد دهه‌ها یا هرگز از پرتاب آن گذشته است.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات