• خانه
  • اخبار
  • پهپادها جریان خون را به رواندا تغییر دادند

پهپادها جریان خون را به رواندا تغییر دادند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پهپادها جریان خون را به رواندا تغییر دادند


پهپادها جریان خون را به رواندا تغییر دادند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Zipline International)

شش سال پیش رواندا مشکل تامین خون داشت. بیش از 12 میلیون نفر در این کشور کوچک شرق آفریقا زندگی می کنند و مانند سایر کشورها، گاهی اوقات در تصادفات رانندگی درگیر می شوند. خونریزی در مادران تازه متولد شده کودکان مبتلا به کم خونی نیاز به تزریق فوری خون دارند. شما نمی توانید این شرایط اضطراری را پیش بینی کنید. آنها فقط اتفاق افتاد و هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، چیزهای قرمز ذخیره شده در محل A باید به سرعت راه خود را به سمت بیمار در مکان B پیدا کنند.

اگر در شهر زندگی می کنید این مشکل بزرگی نیست. در ایالات متحده و بریتانیا، 80 درصد از جمعیت در اطراف مراکز شهری با بیمارستان های پرتردد و بانک های خون جمع می شوند. در کشورهای آفریقایی مانند لیبی، جیبوتی و گابن نیز حدود 80 تا 90 درصد جمعیت در شهرها زندگی می کنند. اما در رواندا، این تعداد در حال تغییر است: 83 درصد از مردم رواندا در مناطق روستایی زندگی می کنند. بنابراین، به طور سنتی، زمانی که بیمارستان‌های دوردست به خون نیاز داشتند، او در طول راه آمد.

این کامل نیست. کشور کوهستانی است. جاده ها می توانند گرم، طولانی و ناهموار باشند. اگر خون اهدایی به صورت سرد نگهداری شود، می‌توان تنها برای یک ماه ذخیره کرد، اما برخی از اجزایی که بیمارستان‌ها برای انتقال خون جدا می‌کنند – مانند پلاکت‌ها – طی چند روز تجزیه می‌شوند. رانندگی آشفته ترکیب ایده آلی برای چنین بار حساسی نیست.

23 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات