• خانه
  • اخبار
  • پهپادهای کوچک به اوکراین مزیت بی سابقه ای می دهند

پهپادهای کوچک به اوکراین مزیت بی سابقه ای می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پهپادهای کوچک به اوکراین مزیت بی سابقه ای می دهند


پهپادهای کوچک به اوکراین مزیت بی سابقه ای می دهند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Petro Zadorozhny | Getty Images)

در خیابان های پوشیده از برف شهر تروستیانتس در شمال اوکراین، سامانه موشکی روسیه هر ثانیه موشک شلیک می کند. تانک ها و خودروهای نظامی در دو طرف سیستم توپخانه انفجاری در میان خانه ها و نزدیک به سیستم راه آهن شهر پارک شده اند. با این حال، سلاح به تنهایی کار نمی کند. آویزان ده ها متر بالای او و ضبط حمله یک پهپاد اوکراینی است. این پهپاد یک سیستم نظامی پیچیده نیست، بلکه یک ماشین تجاری کوچک است که هر کسی می تواند آن را بخرد.

پهپادهای کوچک به اوکراین مزیت بی سابقه ای می دهند

از زمان حمله ولادیمیر پوتین به اوکراین در اواخر فوریه، هواپیماهای بدون سرنشین در هر شکل و اندازه توسط هر دو طرف در درگیری استفاده شده است. در یک انتهای صخره پهپادهای نظامی بزرگی قرار دارند که می توانند برای نظارت هوایی و حمله به اهداف روی زمین مورد استفاده قرار گیرند. در مقابل، پهپادهای تجاری کوچک را می توان توسط افراد آموزش ندیده اداره کرد و در یک جعبه به اندازه چمدان حمل کرد. در حالی که هر دو نوع پهپاد در درگیری های قبلی مورد استفاده قرار گرفته اند، مقیاس فعلی استفاده از پهپادهای کوچک تجاری در اوکراین بی سابقه است.

ویدئوهای پهپادهای به اشتراک گذاشته شده و منتشر شده در رسانه های اجتماعی، وحشیانه جنگ را به تصویر می کشد و آنچه را که در طول جنگ اتفاق افتاده را نشان می دهد. پهپادها از نبردها فیلمبرداری کردند شهر بوچا اوکراین را ویران کرد، با خطوطی از تانک ها در خیابان ها حرکت می کنند و نیروها در امتداد آنها حرکت می کنند. پهپادهای تجاری به روزنامه نگاران کمک کردند تا مستندسازی کنند مقیاس عظیم تخریب در کیف و ماریوپلپرواز بر فراز ساختمان های سوخته ای که به ویرانه تبدیل شده اند.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات