• خانه
  • اخبار
  • پلیس با یک کمپین هک برای جعل فعالان هندی مرتبط است

پلیس با یک کمپین هک برای جعل فعالان هندی مرتبط است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پلیس با یک کمپین هک برای جعل فعالان هندی مرتبط است


تجمع دوچرخه توسط افسران پلیس در آن زمان

بزرگنمایی / تجمع دوچرخه توسط پرسنل پلیس در طول کمپین اطلاع رسانی “ما شهر پونا را ایمن می کنیم” در 3 اکتبر 2017 در پونا، هند. (اعتبار: پراتام گوخال / گتی)

نیروهای پلیس در سراسر جهان به طور فزاینده ای از ابزارهای هک برای شناسایی و ردیابی معترضان، افشای اسرار ناراضیان سیاسی و تبدیل رایانه ها و تلفن های فعالان به اشکالات شنود اجتناب ناپذیر استفاده می کنند. سرنخ‌های جدید در یک پرونده در هند اکنون مجری قانون را به یک کمپین هکری مرتبط می‌کند که از این ابزارها برای برداشتن گامی وحشتناک بیشتر استفاده می‌کند: قرار دادن فایل‌های مجرمانه جعلی در رایانه‌های هدف، که همان پلیس سپس از آنها به عنوان زمینه‌ای برای دستگیری و زندان استفاده کرد.

بیش از یک سال پیش، کارآگاهان فاش کردند که هکرهای ناشناس شواهدی را در رایانه حداقل دو فعال دستگیر شده در پونا، هند در سال 2018، که هر دو در زندان بودند و به همراه 13 نفر دیگر با اتهامات تروریستی روبرو بودند، جعل کردند. محققان شرکت امنیتی SentinelOne و سازمان‌های غیرانتفاعی Citizen Lab و عفو بین‌الملل از آن زمان ساخت شواهد را با یک عملیات هک گسترده‌تر که صدها نفر را برای نزدیک به یک دهه هدف قرار می‌دهد، با استفاده از ایمیل‌های فیشینگ برای آلوده کردن رایانه‌های هدف با نرم‌افزارهای جاسوسی و همچنین فروش ابزارهای هک مرتبط دانسته‌اند. گوشی های هوشمند توسط هنرمند هکر اسرائیلی NSO Group. اما تنها اکنون است که محققان SentinelOne پیوندهایی را بین هکرها و یک ساختار دولتی کشف کرده‌اند: چیزی جز همان آژانس پلیس هند در شهر پونا که بسیاری از فعالان را بر اساس شواهد ساختگی دستگیر کرده است.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات