• خانه
  • اخبار
  • پس از کارآمدتر کردن V8 ها، تولا دست خود را به سمت خودروهای الکتریکی معطوف کرد

پس از کارآمدتر کردن V8 ها، تولا دست خود را به سمت خودروهای الکتریکی معطوف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از کارآمدتر کردن V8 ها، تولا دست خود را به سمت خودروهای الکتریکی معطوف کرد


آی‌پد روی داشبورد شورلت بولت نصب شده است.  در صندلی های جلو دو مرد قرار دارند که هر کدام یک ماسک صورت دارند.

بزرگنمایی / رانندگی در شورلت بولت EV مجهز به DMD تولا. (اعتبار: روبرتو بالدوین)

سن خوزه، کالیفرنیا – وسایل نقلیه الکتریکی با افزایش بازدهی اندک همراه هستند که منجر به افزایش مسافت پیموده شده است. کشش را کاهش دهید، منحنی شتاب را تنظیم کنید و ترمز احیاکننده را افزایش دهید و چند مایل بیشتر خواهید داشت. شرکت فناوری خودرو تولا راه حل دیگری برای افزایش کارایی ارائه کرده است.

این سیستم که درایو موتور پویا (DMD) نامیده می شود، موتور الکتریکی را پالس می کند تا در “نقطه شیرین” راندمان کار کند. DMD کارایی را افزایش می دهد و یکی از بحث برانگیزترین مواد موجود در موتورهای الکتریکی را حذف می کند: فلزات خاکی کمیاب. نتیجه افزایش کارایی در حدود 3 درصد است. این افزایش قابل توجهی نیست، اما اگر وسیله نقلیه شما به عنوان مثال 300 مایل مسافت پیموده شود، 9 مایل جاده اضافی خواهید داشت که می توانید رانندگی کنید. اما این سیستم همچنین در حال راه اندازی است تا در دنیایی با آهنرباهای کمیاب کمتر کار کند.

این آهن‌رباهای خاکی کمیاب برای تولیدکنندگان خودرو هزینه زیادی دارد و با موقعیت سبز خودروهای برقی همخوانی ندارد. در حال حاضر، 90 درصد از مواد صنعت EV برای این آهنرباها (بیشتر نئودیمیم) از چین می آید. از پایان سال 2021، قیمت این مواد حدود 90 درصد افزایش یافته است. برنامه هایی برای افزایش استخراج عناصر کمیاب خاکی در ایالات متحده وجود دارد، اما با توجه به اقدامات احتیاطی زیست محیطی که باید انجام شود، هنوز هم ارزان نخواهد بود.

11 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات