منو سایت

  • خانه
  • پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند!

پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند!

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس اولین گوشی هایی هستند که به مشتریان اپل تحویل داده شده و دارای قابلیت عکاسی ماکرو هستند. این تصاویر از فاصله تنها 2 سانتی متری از سوژه یا حتی نزدیکتر ثبت می شوند. از این ویژگی می توان برای عکاسی از حشرات و اشیاء موجود در طبیعت استفاده کرد.

اپل اعلام کرده است که مصرف کنندگان قادر خواهند بود با استفاده از دوربین فوق عریض تعبیه شده در مدل های آیفون 13 پرو ، تصاویری خیره کننده و خیره کننده از اجسام بزرگتر از حد معمول ثبت کنند. این دوربین ها به شما امکان می دهند روی سوژه هایی با حداقل فاصله فوکوس 2 سانتی متر زوم کنید. علاوه بر این ، می توان از حالت ماکرو برای ضبط فیلم های آهسته و حرکت آهسته استفاده کرد.

پزشک از حالت میکرو دوربین در سری iPhone 13 Pro برای بررسی چشم بیماران خود استفاده می کند

بر اساس مطلبی در LinkedIn (به نقل از وب سایت 9to5Mac) ، حالت کلان نیز کاربردهای جالبی در پزشکی دارد. دکتر تامی کورن؛ چشم پزشک گفت که از آیفون 13 پرو مکس برای گرفتن تصاویر کلان از چشم بیماران خود استفاده کرده است. با استفاده از این ویژگی ، دکتر کورن می تواند تصاویر دقیق را مرور کرده و مشاهدات مفیدی در مورد سلامت بیماران خود داشته باشد.

یک چشم پزشک به نام تامی کورن از حالت دوربین ماکرو آیفون 13 پرو مکس برای درمان بیماران دچار خراش قرنیه استفاده می کند.

در یک پست LinkedIn ، دکتر کورن به بیماری اشاره کرد که به دلیل ساییدگی دردناک قرنیه مجبور به پیوند قرنیه شد. عکسهای منتشر شده در این نشریه توسط پزشک برای ردیابی بهبود ساییدگی قرنیه استفاده شد. دکتر کورن در یادداشتی می گوید: “من این هفته از آیفون 13 پرو مکس برای گرفتن تصاویر کلان از چشم بیمار استفاده کردم و این نتایج من را تحت تأثیر قرار داد.” این به نوآوری در مراقبت از چشم بیمار و پزشکی از راه دور کمک می کند. با مشاهده این تصاویر می توان روند بهبود سایش قرنیه را درک کرد. “این تصاویر با رضایت بیمار منتشر می شود.”

بر اساس محتوای اسناد منتشر شده ، جفری لوئیس ؛ یکی دیگر از چشم پزشکان خاطرنشان می کند که حالت کلان در سری iPhone 13 Pro به شکل دهی نواحی جدید در پزشکی از راه دور کمک می کند. به عنوان مثال ، برخلاف موتورولا ، که از دوربین های ماکرو ویژه برای ثبت تصاویر ماکرو استفاده می کند. اپل عکاسی ماکرو را بدون افزودن لنز اضافی در گوشی های خود معرفی کرد. دوربین فوق عریض آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس دارای دیافراگم f / 1.8 و میدان دید 120 درجه است.

دکتر کورن با استفاده از بستر CareKit توانست برنامه ای ایجاد کند که یادآوری های مهمی را از طریق Apple Watch به بیماران ارائه می دهد.

این اولین بار نیست که دکتر کورن از یک دستگاه اپل برای کمک به بیماران خود استفاده می کند. در نوامبر سال گذشته ، او در LinkedIn پست گذاشت و موفقیت خود را در ایجاد یک برنامه مراقبت های بهداشتی با استفاده از پلت فرم منبع باز CareKit اعلام کرد. این برنامه به منظور ارجاع بیماران به پزشک در طول عمل جراحی در نظر گرفته شده است. بیماران می توانند با استفاده از بندهای Apple Watch بر روی مچ دست خود پیام های پزشکی و یادآوری های مراقبت از خود را دریافت کنند.

دکتر کورن در یادداشتی می گوید: “برخی تصور می کنند که رای گیری می تواند آزاردهنده باشد.” به ویژه امروزه مردم در دنیایی شلوغ و گاه آشفته زندگی می کنند. با این حال ، هنگامی که یک دستگاه پوشیدنی وضعیت سلامت مصرف کنندگان را مطلع می کند. این تبلیغات دیگر مزاحم تلقی نمی شوند. “زندگی شما در خطر است و همه به آن توجه می کنند.” دکتر کورن گفت که این گزارشات مربوط به بیمارانی است که در زمان شیوع ویروس کرونا تحت عمل جراحی چشم قرار گرفته اند. مهمتر است.

این چشم پزشک خاطرنشان کرد: درخواست وی به بیماران یادآوری های لازم درباره اقدامات احتیاطی لازم در دوران قرنطینه و نحوه آزمایش کووید 19 قبل از عمل را ارائه می دهد. این برنامه Sharp Health Companion نام دارد و هنوز در App Store موجود است.

پس از توسعه این برنامه در سال گذشته ، یکی از اولین بیماران دکتر کورن از آن استفاده کرد و اپل واچ به پزشک اطلاع داد که بیمار او یک اپل واچ سری 4 خریداری کرده است. بیمار پس از افتادن در حمام ، ساعت اپل را بررسی کرد و پس از انجام آزمایش نوار قلب ، متوجه شد که فیبریلاسیون شریانی (Afib) دارد. سرانجام ، وی داروهای خود را تغییر داد و داروهای جدیدی دریافت کرد. او همچنین باید آزمایش های اضافی را بگذراند.

بیمار از پزشک تشکر می کند. از آنجا که برنامه توسعه یافته توسط دکتر کورن او را به اپل واچ علاقه مند کرد ، او یک Apple Watch 4 Series خرید. اقدامی که احتمالاً جان این بیمار را نجات داد.

پزشکان می توانند از دوربین Apple iPhone 13 Pro برای معاینه چشم بیماران خود استفاده کنند! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.