• خانه
  • اخبار
  • پزشکان بیش از دوازده کرم کوچک را از چشم انسان استخراج می کنند

پزشکان بیش از دوازده کرم کوچک را از چشم انسان استخراج می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پزشکان بیش از دوازده کرم کوچک را از چشم انسان استخراج می کنند


تصویر Oestrus zavis، مگس گوسفند

بزرگنمایی / تصویر Oestrus zavis، مگس گوسفند (اعتبار: Getty | Nastasic)

روز چهارشنبه، پزشکان در فرانسه یک مورد نادر از لاروهای ریز ربات گوسفند – همچنین به نام لارو – را گزارش کردند که سطح خارجی کره چشم یک مرد را آلوده کرده است.

خوشه‌های کوچک لارو را می‌توان دید که در اطراف سوراخ چشمی مرد می‌چرخد، که قرمزی و خارش او را توضیح می‌داد. پزشکان بیش از دوجین موجود آزاردهنده لاروی مانند را در خارج از کره چشم و بافت های اطراف آن شمارش کردند. پزشکان چاره ای نداشتند جز اینکه خونخواران را یکی یکی با فورسپس بیرون بکشند. پزشکان همچنین در صورت فراموش کردن اشتباهات، درمان های آنتی بیوتیکی موضعی را تجویز می کنند.

مگس ربات گوسفند، یا استروس زاویس، در سراسر جهان در مناطق دارای گوسفند یافت می شوند. آنها معمولاً فرزندان منحنی خود را به سوراخ بینی گوسفند و بز تحویل می دهند. لاروها در مهد کودک های بینی خود بالغ می شوند، سپس به زمین می افتند و قبل از تبدیل شدن به آفات انگلی در محیط شفیره می شوند. اما در موارد نادر، مگس ماده بالغ مه آلود می شود و چرک را به کره چشم انسان منتقل می کند و باعث ایجاد بیماری به نام افتالمومیازیس می شود. این معمولا یک بن بست برای مگس ها است. لاروها معمولاً تا بزرگسالی در چشم انسان زنده نمی مانند. اما اگر فکر می کنید که عفونت ناگوار دلیلی برای لرزیدن نیست، در اشتباهید.

4 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات