• خانه
  • اخبار
  • پرو باستانی با ابزار جراحی جمجمه دفن شد

پرو باستانی با ابزار جراحی جمجمه دفن شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرو باستانی با ابزار جراحی جمجمه دفن شد


پرو باستانی با ابزار جراحی جمجمه دفن شد

(اعتبار: موزه ملی سیکان)

باستان شناسان اخیراً یک مقبره غیرعادی را در مجموعه معبدی در محوطه باستانی Huaca Las Ventanas در نزدیکی Lambaeque در شمال پرو کشف کرده اند. این مکان متعلق به فرهنگ سیکان بود، یکی از معدود جوامع پیچیده که قبل از ظهور امپراتوری اینکاها (حدود 1400 پس از میلاد) در شمال پرو شکوفا شد. این مقبره نشان می دهد که سیکان ها – مانند چندین فرهنگ محلی دیگر که در طول پرو و ​​حدود 4000 سال تاریخ را در بر می گیرند – نوعی جراحی جمجمه به نام ترپاناسیون را انجام می دادند.

مقبره جراح

ترپاناسیون هنر ظریف بریدن یا سوراخ کردن جمجمه یک فرد است. وحشیانه به نظر می رسد، اما می تواند به کاهش فشار روی مغز ناشی از التهاب یا خونریزی که ممکن است پس از ضربه به سر رخ دهد، کمک کند. جراحان مدرن گاهی اوقات از روش مشابهی به نام کرانیوتومی برای کاهش فشار ناشی از خونریزی زیر غشایی که مغز را احاطه کرده است استفاده می کنند.

البته کرانیوتومی های مدرن با سی تی و ام آر آی هدایت می شوند. جراحان باستانی فقط باید تماشا می کردند و احساس می کردند که موفقیت آنها را بسیار چشمگیر می کند. باستان شناسان در پرو بقایای حدود 800 بیمار مبتلا به ترپاناسیون را در 4000 سال گذشته پیدا کرده اند و بیشتر آنها نشانه هایی از بهبود استخوان را در اطراف لبه های سوراخ نشان می دهند – به این معنی که از ضربه شدید سر جان سالم به در برده اند. و جراحی جمجمه برای درمان

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات