• خانه
  • اخبار
  • پرونده دی سی می گوید مارک زاکربرگ باید رسوایی داده های کمبریج آنالیتیکا را بپردازد

پرونده دی سی می گوید مارک زاکربرگ باید رسوایی داده های کمبریج آنالیتیکا را بپردازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرونده دی سی می گوید مارک زاکربرگ باید رسوایی داده های کمبریج آنالیتیکا را بپردازد


مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک، از طریق ویدئو کنفرانس با اعضای کنگره صحبت کرد.

بزرگنمایی / مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک، طی جلسه استماع کمیته فرعی ضد انحصار مجلس نمایندگان در پلتفرم های آنلاین و قدرت بازار در 29 ژوئیه 2020 از طریق ویدئو کنفرانس شهادت داد (اعتبار: گتی ایماژ)

مارک زاکربرگ روز دوشنبه توسط دادستان منطقه کلمبیا، کارل راسین، محاکمه شد و گفت که موسس فیس بوک باید با داده های کمبریج آنالیتیکا از نظر مالی مسئول رسوایی شناخته شود. این شکایت در دادگاه منطقه ای کلمبیا تنظیم شد و خواستار پرداخت خسارت مدنی و استرداد یا غرامت زاکربرگ شد.

راسین گفت: ما از مارک زاکربرگ به دلیل نقش او در اقدامات گمراه کننده حریم خصوصی فیس بوک و عدم محافظت از داده های میلیون ها کاربر شکایت می کنیم. در توییتر نوشت. «تحقیقات ما شواهد زیادی نشان می‌دهد که زاکربرگ شخصاً در شکست‌هایی که منجر به حادثه کمبریج آنالیتیکا شد، دست داشته است. این ادعا نه تنها موجه بلکه ضروری است. گمراه کردن مصرف کنندگان، افشای داده های آنها و نقض قانون عواقبی دارد، نه تنها برای شرکت هایی که این اعتماد را نقض می کنند، بلکه برای مدیران شرکت ها نیز وجود دارد.

در شکایت راسین آمده است که “تصمیم فیس بوک در سال 2010 برای باز کردن پلت فرم فیس بوک برای اشخاص ثالث” “فرزند زاکربرگ” بود. این تغییر به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به حجم عظیمی از داده‌های کاربری که فیس‌بوک از طریق درب کناری برنامه‌ها جمع‌آوری کرده است، دسترسی داشته باشند.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات