منو سایت

  • خانه
  • پردازنده های Intel Alder Lake سریعتر از تراشه M1 Max اپل هستند

پردازنده های Intel Alder Lake سریعتر از تراشه M1 Max اپل هستند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

اینتل به تازگی نسل دوازدهم پردازنده های سری Alder Lake را برای دسکتاپ معرفی کرده است. تراشه M1 اپل قبلاً عملکرد قدرتمند خود را ثابت کرده است. اما اینتل هنوز این کار را نکرده است. بر اساس نتایج آزمایش های مقایسه ای اخیر منتشر شده GeekBench؛ به نظر می رسد عملکرد پردازنده های Intel Alder Lake احتمالا فراتر از انتظارات است.

بر اساس نتایج آزمایش مقایسه ای، به نظر می رسد که پردازنده Alder Lake Core i9-12900K اینتل حدود 1.5 برابر سریعتر از تراشه جدید M1 Max اپل است. M1 Max جدیدترین و پیشرفته ترین تراشه طراحی شده توسط اپل است و همزمان با معرفی مک بوک پرو جدید معرفی شد. پردازنده Intel Core i9 تقریباً 18500 امتیاز در تست پردازش چند هسته ای کسب کرد. این بسیار بیشتر از 12500 امتیاز برای تراشه های M1 Pro و M1 Max اپل است.

با این حال، برای کسانی که به پردازنده Core i9 نیاز ندارند، باید توجه داشت که خانواده دیگری از پردازنده های Alder Lake به نام Core i7-12700K نیز عملکرد سریع تری را در مقایسه با تراشه های M1 Pro و M1 Max ارائه می دهد. بنابراین مصرف کنندگان در صورتی می توانند مدل Core i7 را در نظر بگیرند که به قدرت پردازش بسیار بالای پردازنده Core i9 نیاز نداشته باشند یا نخواهند هزینه زیادی برای خرید آن بپردازند.

اگرچه به نظر می رسد هر دو پردازنده اینتل قدرت پردازش بالاتری نسبت به تراشه های M1 Pro و M1 Max دارند. اما مصرف انرژی آنها نیز بسیار بیشتر است.

اپل نشان داده است که تراشه های M1 Pro و M1 Max مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و در عین حال عملکرد مطلوبی را ارائه می دهند. این پدیده تراشه های جدید اپل را برای استفاده در لپ تاپ ها بسیار کارآمد می کند. پیش بینی ها تا حد زیادی نشان می دهد که غول کوپرتینویی در سال 2022 یک iMac 27 اینچی مجهز به تراشه های M1 Pro و M1 Max را معرفی خواهد کرد. بنابراین در آن زمان، احتمالاً می توان عملکرد تراشه های سری را بهتر مقایسه کرد. M1 اپل. و پردازنده های Alder Lake اینتل.

پردازنده های Intel Alder Lake سریعتر از تراشه M1 Max اپل هستند. او اولین بار در اخبار فناوری و دستگاه های تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.