• خانه
  • اخبار
  • پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ Arc اینتل در سه ماهه دوم عرضه می‌شوند، اما انتظار نداشته باشید که کمبود پردازنده‌های گرافیکی پایان یابد.

پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ Arc اینتل در سه ماهه دوم عرضه می‌شوند، اما انتظار نداشته باشید که کمبود پردازنده‌های گرافیکی پایان یابد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ Arc اینتل در سه ماهه دوم عرضه می‌شوند، اما انتظار نداشته باشید که کمبود پردازنده‌های گرافیکی پایان یابد.


پردازنده‌های گرافیکی Intel Arc

بزرگنمایی / پردازنده‌های گرافیکی Intel Arc (اعتبار: اینتل)

پردازنده‌های گرافیکی Arc اینتل همچنان به بازار نزدیک می‌شوند. دیروز اینتل در جلسه ای با سرمایه گذاران تاکید کرد که پردازنده های گرافیکی موبایل Arc را بر اساس معماری Alchemist خود در سه ماهه اول سال 2022 روانه بازار خواهد کرد و GPU های دسکتاپ نیز در مقطعی در سه ماهه دوم عرضه خواهند شد. پردازنده‌های گرافیکی ایستگاه‌های کاری در سه ماهه سوم عرضه خواهند شد.

اینتل برخی از جزئیات رسمی را در مورد هر یک از پیکربندی‌های Arc GPU یا اهداف عملکرد منتشر کرده است، اگرچه مشخصات و معیارهای فاش شده تصویر بسیار گسترده‌ای از انتظارات را به ما ارائه می‌دهند. راجا کدوری، معاون گرافیک اینتل، عکسی از پردازنده گرافیکی Arc در ساختمان NUC “Beast Canyon” که در سال 2018 کار می کرد، توییت کرد. Shadows of Tomb Raiderاین بدان معناست که حداقل یکی از GPUها از نظر فیزیکی به اندازه کافی کوچک خواهد بود که در این مورد مناسب باشد. اما قیمت، در دسترس بودن و حتی ظاهر کارت ها مشخص نیست.

این شرکت قصد دارد در سال 2022 حداقل 4 میلیون پردازنده گرافیکی را به خطوط تولید دسکتاپ، لپ تاپ و ایستگاه های کاری خود ارسال کند، اما این تنها بخشی از بازار اختصاصی GPU خواهد بود. داده‌های Jon Peddie Research (که توسط Tom’s Hardware گردآوری شده است) نشان می‌دهد که Nvidia و AMD در سال تقویمی بین سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۰ و سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱ حدود ۴۷ میلیون پردازنده گرافیکی دسکتاپ فروخته‌اند، و این قبل از شمارش پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ است. داشتن یک گزینه مناسب دیگر در بازار GPU خوب خواهد بود، اما این تعداد اندک تاثیر زیادی بر کمبود فعلی پردازنده‌های گرافیکی نخواهد داشت.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات