• خانه
  • اخبار
  • پرتوهای ایکس خودنگاره پنهان ون گوگ را نشان می دهد

پرتوهای ایکس خودنگاره پنهان ون گوگ را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرتوهای ایکس خودنگاره پنهان ون گوگ را نشان می دهد


این تصویر اسرارآمیز توسط اشعه ایکس که حامیان محیط زیست از گالری های ملی اسکاتلند نقاشی ون گوگ را بررسی کردند، فاش شد. سر یک زن دهقان (1885) قبل از نمایشگاه جدیدی به نام طعم امپرسیونیسم.

یک روش معمول فهرست نویسی برای نقاشی ونسان ون گوگ در گالری های ملی اسکاتلند منجر به کشف غیرمنتظره ای شد: یک سلف پرتره پنهان در پشت بوم. این پرتره زمانی کشف شد که حافظان محیط زیست در حال انجام تجزیه و تحلیل اشعه ایکس از آن بودند سر یک زن دهقان به عنوان بخشی از تمرین فهرست نویسی در آماده سازی برای نمایشگاه آینده. پس از باز شدن نمایشگاه، بازدیدکنندگان می توانند تصویر اشعه ایکس را از طریق یک لایت باکس سفارشی در مرکز نمایشگر مشاهده کنند.

همانطور که قبلاً گزارش داده‌ام، تکنیک‌های تصویربرداری اشعه ایکس ابزاری شناخته‌شده برای کمک به تجزیه و تحلیل و بازیابی نقاشی‌های ارزشمند هستند، زیرا فرکانس بالاتر پرتوها به این معنی است که مستقیماً از نقاشی‌ها بدون آسیب رساندن عبور می‌کنند. تصاویر اشعه ایکس می توانند هر چیزی را که روی بوم نقاشی شده است یا جایی که هنرمند ممکن است دید اصلی را تغییر داده باشد را نشان دهد.

مثلا ورمیر دختری در پنجره ای باز نامه می خواند برای اولین بار در سال 1979 اشعه ایکس انجام شد و تصویر کوپید پنهان در زیر کتیبه را نشان داد. و در سال 2020، تیمی از دانشمندان هلندی و فرانسوی از اشعه ایکس پرانرژی برای فاش کردن دستور العمل مخفی رامبراند برای معروف خود استفاده کردند. impasto تکنیکی که گمان می رود در تاریخ گم شده است.

خواندن 7 پاراگراف باقی مانده | نظرات