• خانه
  • اخبار
  • پرتاب ماموریت روان ناسا برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد و در انتظار ارزیابی مجدد است

پرتاب ماموریت روان ناسا برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد و در انتظار ارزیابی مجدد است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرتاب ماموریت روان ناسا برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد و در انتظار ارزیابی مجدد است


یکی از دو توری خورشیدی ناسا در فضاپیمای Psyche ناسا با موفقیت در اتاق تمیز و مرتفع JPL قرار گرفته است.

بزرگنمایی / یکی از دو توری خورشیدی ناسا در فضاپیمای Psyche ناسا با موفقیت در اتاق تمیز و مرتفع JPL قرار گرفته است. این آرایه‌های دوگانه به فضاپیما و ابزار علمی آن در طی ماموریت به کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری انرژی می‌دهد. (اعتبار: ناسا / JPL-Caltech)

ناسا روز جمعه یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد تا اعلام کند که ماموریت برنامه ریزی شده خود به سیارک سایک که برای پرتاب در پاییز امسال برنامه ریزی شده بود، برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است. در حالی که فضاپیما آماده است و به مرکز فضایی کندی تحویل داده می شود، اعتبار نرم افزاری که مأموریت را انجام می دهد، با تاخیر وجود دارد، زیرا در مناطق دوردست منظومه شمسی کار می کند.

این تاخیر آمادگی ماموریت را به بالای نقطه ای که پنجره پرتاب بسته می شود به دلیل تغییراتی در هم ترازی اجسام که روان در طول سفر خود به سیارکی به همین نام انجام می دهد تغییر داد. ناسا می گوید که بررسی ماموریت همه گزینه ها را ارزیابی می کند، از لغو تا به تعویق انداختن ماموریت تا دفعه بعد که یک پنجره باز می شود. مشکل ساز، پرتاب Psyche شامل سفری به یک ماموریت سیارکی جداگانه به نام Janus بود که دارای پنجره های پرتاب مخصوص به خود است، بنابراین بررسی باید شامل کل برنامه ماموریت اکتشافی ناسا به طور گسترده تر باشد.

روان بیرون

سیارک Psyche یک جسم غیرعادی در منظومه شمسی است. این هسته قبلی یک جسم است که به اندازه کافی بزرگ بود تا هسته ای از عناصر فلزی را تشکیل دهد. از آن زمان، برخوردها لایه‌های بیرونی این بدن را از بین برده و چیزی را که تقریباً تماماً فلزی است، پشت سر گذاشته‌اند. بر این اساس، بازدید از Psyche فرصتی برای بهبود درک ما از شکل‌گیری همه چیز از سیارک‌های امروزی گرفته تا اجرامی که برای تشکیل سیارات ادغام شده‌اند، فراهم می‌کند.

6 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات