• خانه
  • اخبار
  • ویروس فلج اطفال می تواند در لندن گسترش یابد. ویروس برای ماه ها در فاضلاب یافت می شود

ویروس فلج اطفال می تواند در لندن گسترش یابد. ویروس برای ماه ها در فاضلاب یافت می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ویروس فلج اطفال می تواند در لندن گسترش یابد. ویروس برای ماه ها در فاضلاب یافت می شود


یک کارمند صحی در 17 می 2016 واکسن فلج اطفال را به کودکی در خارج از کابل، افغانستان تزریق می کند.

بزرگنمایی / کارمند صحی در 17 می 2016 واکسن فلج اطفال را به کودکی در خارج از کابل، افغانستان تزریق می کند (اعتبار: گتی | خبرگزاری آناتولی)

مقامات بهداشتی بریتانیا روز چهارشنبه گفتند که نسخه‌ای از واکسن ویروس فلج اطفال در چند ماه گذشته بارها در فاضلاب‌های لندن ظاهر شده است که نشان می‌دهد ممکن است شیوع مرموز یا پنهانی در میان برخی از افراد واکسینه نشده داشته باشد.

تا به امروز هیچ موردی از فلج اطفال گزارش نشده است و مواردی از فلج نیز شناسایی نشده است. اما نمونه‌برداری از فاضلاب در یک تصفیه‌خانه در لندن بارها و بارها ویروس‌های فلج اطفال را که از واکسن‌ها به دست می‌آمدند، در فاصله فوریه تا مه پیدا کرد. آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا (UKHSA) گفت: این نشان می دهد که “ممکن است در بین افراد نزدیک به هم در شمال و شرق لندن شیوع خاصی وجود داشته باشد و آنها اکنون یک سویه از ویروس فلج اطفال نوع 2 را در مدفوع خود دفع می کنند.”

اگرچه وضعیت کنونی نگران کننده است، اما آژانس خاطرنشان می کند که در غیر این صورت، مشاهده تعداد کمی از ویروس های فلج اطفال شبه واکسن گهگاهی در فاضلاب معمولاً توسط افرادی که اخیراً در خارج از کشور واکسینه شده اند ظاهر می شود. این به این دلیل است که بسیاری از کشورها از واکسن های خوراکی فلج اطفال استفاده می کنند که شامل ویروس های فلج اطفال ضعیف شده (تضعیف شده) است که هنوز می توانند در روده تکثیر شوند و بنابراین در مدفوع وجود دارند. آنها می توانند از طریق بهداشت و بهداشت نامناسب (مانند دست های شسته نشده و غذا یا آب آلوده به فاضلاب) به دیگران سرایت کنند که می تواند در برابر سطوح پایین واکسیناسیون هشدار دهنده باشد.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات