• خانه
  • اخبار
  • واکسن کووید Novavax سرانجام تأییدیه FDA را برای استفاده در افراد واکسینه نشده دریافت کرد

واکسن کووید Novavax سرانجام تأییدیه FDA را برای استفاده در افراد واکسینه نشده دریافت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واکسن کووید Novavax سرانجام تأییدیه FDA را برای استفاده در افراد واکسینه نشده دریافت کرد


ویال های خالی واکسن Novavax Inc.  Nuvaxovid در برابر COVID-19 در مرکز واکسن Tegel در برلین، آلمان، دوشنبه، 7 مارس 2022 صف آرایی کرد.

بزرگنمایی / ویال های خالی واکسن Novavax Inc. Nuvaxovid در برابر COVID-19 در مرکز واکسن Tegel در برلین، آلمان، دوشنبه، 7 مارس 2022 (اعتبار: گتی | بلومبرگ) به صف شد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز چهارشنبه تاییدیه ای را برای واکسن کووید-19 نوواوکس صادر کرد که مدت ها منتظر آن بودیم. این چهارمین واکسن COVID-19 است که در ایالات متحده تأیید شده است، اما اولین واکسنی است که از طرح زیر واحد پروتئینی معمولی استفاده می کند.

در حال حاضر، واکسن دو دوز عمدتاً برای تقریباً 72 میلیون آمریکایی که هنوز یک دوز از واکسن کووید-19 دریافت نکرده‌اند، استفاده می‌شود. مجوز استفاده اضطراری FDA فقط اجازه استفاده از آن را به عنوان یک سری اولیه می دهد، نه به عنوان یک تقویت کننده برای کسانی که قبلا واکسینه شده اند. اگرچه انتظار می‌رود که Novavax بعداً به دنبال تاییدیه برای تقویت کننده باشد، این شرکت و FDA امیدوارند فرمول سنتی واکسن کسانی را که اکنون واکسینه نمی‌شوند جذب کند، به خصوص که BA.5 کشور را فرا گرفته است.

برخی بر این باورند که طراحی زیرواحد پروتئین واکسن، طراحی اثبات‌شده‌تری نسبت به پلتفرم جدید مبتنی بر mRNA است که در واکسن‌های پیشرو COVID-19 ساخته شده توسط Pfizer-BioNTech و Moderna استفاده می‌شود. در حالی که واکسن‌های مبتنی بر mRNA اولین بار در طول همه‌گیری شیوع پیدا کردند، واکسن‌های مبتنی بر زیرواحد پروتئین در حال حاضر علیه انواع بیماری‌ها از جمله هپاتیت B، آنفولانزا، سیاه سرفه و عفونت‌های مننگوکوکی استفاده می‌شوند.

خواندن 5 پاراگراف باقی مانده | نظرات