• خانه
  • اخبار
  • واکسن های مدرنا، فایزر برای کمتر از 5 سال، عمدتا توسط مشاوران FDA تایید شده است.

واکسن های مدرنا، فایزر برای کمتر از 5 سال، عمدتا توسط مشاوران FDA تایید شده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واکسن های مدرنا، فایزر برای کمتر از 5 سال، عمدتا توسط مشاوران FDA تایید شده است.


زنی با لباس محافظ روی یک کودک کوچک در رختخواب خم شده است.

بزرگنمایی / کارلی بیتریچ، متخصص مراقبت از کودک مرکز پزشکی بوستون، در حالی که در یک چادر کودکان در خارج از مرکز پزشکی بوستون در بوستون در 29 آوریل 2020 برپا شده است، از یک نوزاد مراقبت می کند (اعتبار: گتی | بوستون گلوب)

گروهی از کارشناسانی که به سازمان غذا و داروی آمریکا مشاوره می دهند، روز چهارشنبه از مجوز دو واکسن علیه کووید-19 برای کودکان زیر پنج سال حمایت کردند. اگر FDA واکسن‌ها را تأیید کند، این اولین بار در بیش از دو سال از یک بیماری همه‌گیر است که واکسن‌های کووید-19 برای این گروه سنی، آخرین گروهی که هنوز واجد شرایط واکسیناسیون هستند، در دسترس خواهد بود.

اگرچه خطر ابتلا به بیماری جدی و مرگ ناشی از کووید-19 در کودکان این گروه سنی پایین نسبت به گروه‌های مسن‌تر کمتر است، اما ممکن است به‌شدت بیمار شوند و بر اثر عفونت جان خود را از دست بدهند. تا ماه گذشته، 45000 کودک زیر 5 سال به دلیل کووید-19 در طول این همه گیری در بیمارستان بستری شدند. تقریباً 50 درصد از این بستری‌ها در طول موج Omicron رخ داده است. از میان کودکان بستری شده در بیمارستان، حدود 63 درصد از شرایط اولیه پزشکی که آنها را در معرض خطر شدید ابتلا به کووید-19 قرار می دهد، ندارند. و حدود یک چهارم بیماران بستری شده در بیمارستان نیاز به مراقبت های ویژه دارند.

تا کنون، 475 کودک زیر 5 سال در طول همه گیری کووید-19 جان خود را از دست داده اند، و این امر باعث می شود کووید-19 بسیار کشنده تر از سایر بیماری هایی باشد که ما به طور معمول کودکان خردسال را علیه آن ها واکسینه می کنیم، از جمله آنفولانزا، سرخک، آبله مرغان، هپاتیت A و روتاویروس. .

34 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات