• خانه
  • اخبار
  • واکسن‌های کووید برای کودکان در دنیای واقعی در میان Omicron اینگونه رفتار می‌کنند

واکسن‌های کووید برای کودکان در دنیای واقعی در میان Omicron اینگونه رفتار می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
واکسن‌های کووید برای کودکان در دنیای واقعی در میان Omicron اینگونه رفتار می‌کنند


یک پرستار به یک کودک 16 ساله واکسن ضد کووید-19 می دهد.

بزرگنمایی / یک پرستار به یک کودک 16 ساله واکسن ضد کووید-19 می دهد. (اعتبار: گتی | Sopa Images)

داده‌های جدید در مورد اثربخشی واقعی واکسن‌های کووید-19 در کودکان و نوجوانان تا حد زیادی منعکس‌کننده آن چیزی است که تاکنون در بزرگسالان دیده‌ایم: اثربخشی واکسن در برابر نوع دلتا کروناویروس قوی است، اما زمانی که در برابر omicron باشد تأثیر قابل‌توجهی دارد. . آب و هوا نیز دفاع را تضعیف می کند. اما به طور کلی، شات ها – به ویژه تقویت کننده ها – محافظت ارزشمندی را در برابر نتایج شدید ارائه می دهند.

داده های منتشر شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در این هفته بر اساس سوابق پزشکی از 10 ایالت است و فقط بر واکسن های Pfizer-BioNTech تمرکز دارد. محققان سوابق نزدیک به 40000 مراجعه کودکان و نوجوانان بدون نقص ایمنی به بخش های اورژانس و مراکز اورژانس (ED و UC) و همچنین حدود 1700 بستری شدن در بیمارستان را بررسی کردند که همه آنها بین 9 آوریل 2021 و 29 ژانویه 2022 رخ داده است.

کاهش وزن مورد انتظار

در دوران دلتا و اومیکرون، اثربخشی واکسن دو دوز در برابر ویزیت های ED/UC در کودکان 12 تا 15 ساله 83 درصد و در نوجوانان 16 تا 17 ساله 76 درصد بود. اما این تخمین ها تنها پنج ماه پس از دو دوز می رسد و می دانیم که اثربخشی واکسن به مرور زمان کاهش می یابد. پس از پنج ماه، این برآوردهای عملکرد به ترتیب برای سنین 12 تا 15 و 16 تا 17 سال به 38 و 46 درصد کاهش یافت.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات