منو سایت

  • خانه
  • واتس اپ تا چند ماه دیگر پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند

واتس اپ تا چند ماه دیگر پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

WhatsApp به صورت دوره ای پشتیبانی از سیستم عامل ها و سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند. آخرین باری که این اتفاق افتاد دسامبر 2020 بود.

اکنون ، یک سال پس از آن تاریخ ، سرویس پیام رسانی فیس بوک تأیید کرده است که به زودی پشتیبانی از دستگاه هایی که از سیستم عامل های قدیمی استفاده می کنند را متوقف می کند.

طبق اطلاعاتی که در بخش سQالات متداول وب سایت رسمی پیام رسان های واتس اپ یافت می شود ، این شرکت خدمات سیستم عامل هایی را که به عنوان حداقل بستر مورد نیاز برای این نرم افزار در پایان سال گذشته تعریف شده بود ، متوقف می کند.

این بدان معناست که پرکاربردترین سرویس پیام رسانی در جهان از اول نوامبر 2021 روی Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ، iOS 9 و KaiOS 2.5.0 کار نخواهد کرد.

راه حل کاربران تلفن های قدیمی چیست؟

اگر از تلفن هوشمند مجهز به هر یک از سیستم عامل های بالا استفاده می کنید ، یا نسخه جدیدتر آن در دسترس است یا باید سیستم عامل گوشی خود را ارتقا دهید ، یا برای ادامه استفاده از برنامه WhatsApp به یک تلفن هوشمند جدید با حداقل یک دستگاه نیاز دارید. بستر این شرکت را خریداری کنید.

این شرکت اعلام کرد که از 1 نوامبر 2021 (10 نوامبر 1400) ، پیام رسان های WhatsApp برای نصب و اجرا به حداقل اندروید 4.1 Jelly Bean ، iOS 10 و KaiOS 2.5.1 نیاز دارند. علاوه بر این ، WhatsApp به صراحت اذعان کرد که صرف نظر از نسخه iOS ، اگر iPhone کاربر خراب شود ، برنامه روی دستگاه کار نمی کند.

لازم به ذکر است که اگرچه واتس اپ پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر اندروید و iOS را متوقف می کند ، اما برای بسیاری از کاربران این سیستم عامل ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

اما از طرف دیگر ، این مورد در مورد کاربران پلت فرم KaiOS صدق نمی کند. این به این دلیل است که اکثر کاربران این سیستم عامل ممکن است اطلاعاتی برای به روزرسانی پلت فرم تلفن خود نداشته باشند یا حتی دستگاه سازنده این کاربران سیستم عامل جدیدی را اجرا نکنند.

واتس اپ تا چند ماه دیگر پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی را متوقف می کند. اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.