منو سایت

  • خانه
  • واتس اپ به دلیل نقض حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا 225 میلیون دلار جریمه شده است

واتس اپ به دلیل نقض حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا 225 میلیون دلار جریمه شده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

WhatsApp بستر پیام رسانی فوری فیس بوک است. این پلتفرم از سوی آژانس نظارت اطلاعات ایرلند به دلیل نقض قوانین حفظ حریم خصوصی اطلاعات اتحادیه اروپا 225 میلیون یورو (تقریبا 267 میلیون دلار) جریمه شد. این رقم بزرگترین مجازات آژانس تنظیم داده ها در ایرلند و دومین مجازات شدید اتحادیه اروپا برای نقض مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) است.

کمیسیون حفاظت از اطلاعات ایرلند می گوید واتس اپ متعلق به فیس بوک نتوانسته شهروندان اتحادیه اروپا را در مورد اقدامات خود در مورد داده های جمع آوری شده توسط کاربران ، مانند نحوه جمع آوری اطلاعات و به اشتراک گذاری داده ها با فیس بوک ، آگاه کند. مقامات ایرلندی در ابتدا از واتس اپ درخواست کردند 50 میلیون یورو جریمه نقض GDPR بپردازد. اما سایر نهادهای حفاظت از داده ها خواستار اعمال تحریم های شدیدتر شده اند. این جریمه در حال حاضر چهار برابر مبلغ پیشنهادی اولیه است.

کمیسیون حفاظت از داده های ایرلندی از واتس اپ خواسته است تا سیاست حفظ حریم خصوصی و نحوه برقراری ارتباط با کاربران را برای رعایت قوانین حفظ حریم خصوصی اروپا تغییر دهد. احتمالاً این بدان معناست که سرویس پیام باید سیاست حفظ حریم خصوصی خود را تدوین کند.

واتس اپ اعلام کرد که از این تصمیم تجدیدنظر خواهد کرد. سخنگوی شرکت افزود: واتس اپ متعهد به ارائه خدمات امن و خصوصی است. ما تلاش می کنیم از شفافیت و جامعیت اطلاعاتی که ارائه می دهیم اطمینان حاصل کنیم و این کار را ادامه خواهیم داد. “ما با تصمیم امروز در مورد شفافیت اطلاعات ارائه شده به مردم در سال 2018 مخالفیم و معتقدیم چنین مجازاتی کاملاً نامتناسب است.”

این شرکت همچنین در وب سایت خود اعلام کرد که اطلاعاتی مانند شماره تلفن ، اطلاعات معاملات ، معاملات تجاری ، اطلاعات تلفن همراه ، آدرس IP و سایر جزئیات را در فیس بوک ارسال می کند. با این حال ، WhatsApp تأکید می کند که تماس های شخصی ، داده های مکان یا گزارش تماس هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود.

جریمه 225 میلیون دلاری واتس اپ به دلیل نقض محرمانه بودن اطلاعات در اتحادیه اروپا برای اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.